Kai Rosenkranz zbiera pieniądze na nowy album na Kickstarterze

Jeśli graliście w gry z serii Gothic lub w Risen, z pewnością kojarzycie ścieżki dźwiękowe stworzone przez Kaia Rosenkranza. Niemiecki kompozytor nie współpracuje już z Piranha Bytes; obecnie prowadzi własną firmę, jednak chciałby powrócić do tworzenia muzyki. Pomóc  w tym ma kampania na Kickstarterze.

Rosenkranz planuje stworzyć osobisty (nie związany z żadną z gier) album zatytułowany Journey Home. W rozpoczętej już kampanii prosi o 20 tys. dolarów, które zostaną przeznaczone w głównej mierze na profesjonalny sprzęt do nagrywania muzyki.

 

To ja napisałem muzykę dla serii gier Gothic 1-3 oraz Risen 1. A teraz, po pięciu latach przerwy od muzyki, postanowiłem poświęcić troszkę mojego wolnego czasu na produkcję mojego nowego albumu Journey Home.

Hej! Nazywam się Kai Rosenkranz.

Journey Home będzie albumem bardzo osobistym oraz pochodzącym z głębi serca. To nie jest ścieżka dźwiękowa z gry wideo. To tylko ja tworzący muzykę, z kilkoma przyjaciółmi i muzykami występującymi gościnnie. Powrót do domu jest tematem, który w dzisiejszych czasach wiele dla mnie znaczy. Zatem album będzie się koncentrował wokół tego tematu a ja będę muzycznie poruszał różne aspekty domu i powrotu do domu. I jest tu również coś dla fanów Gothic‘a i Risen. Będę ponownie odwiedzał światy Gothic i Risen w dwóch bonusowych utworach.

Zatem już nie mogę się doczekać, by wyruszyć w tę podróż z Tobą!

Kampania okazała się wielkim sukcesem. Po zaledwie 10 dniach trwania Rosenkranz uzbierał prawie 13,5 tys. dolarów. Wpłaty można dokonać tutaj. Polecamy również zapoznać się z filmami nagranymi przez kompozytora na poczet kampanii. Pierwszy z nich, z polskimi napisami, prezentujemy poniżej. Pozostałe, na razie pozbawione tłumaczeń, można obejrzeć na kanale muzyka na YouTube.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.