Miyazaki: seria Dark Souls jest skończona

Od dawna było wiadomo, że seria Dark Souls jest planowana jako trylogia. Jeżeli jednak ktoś się łudził, że po premierze trzeciej części cyklu From Software zmieni zdanie, to Hidetoka Miyazaki właśnie rozwiał wszelkie wątpliwości.

"Ojciec" popularnej serii wypowiedział się na ten temat w wywiadzie dla Gamepressure:

 

Dark Souls III, podobnie jak poprzednie gry, doczeka się kilku DLC, jednakże nie ma absolutnie żadnych planów kontynuacji, spin-offów czy tie-inów. Nie mogę jednak powiedzieć, że prawdopodobieństwo wynosi 0%. Przykładowo, jeśli w ciągu pięciu lat jakiś pracownik From Software'u przyjdzie do mnie i będzie błagał o zgodę na stworzenie kolejnego Dark Souls, wówczas nie mogę wykluczyć, że pozwolę moim podwładnym rozpocząć nowy projekt. W tej chwili jest jednak pewne, że dla mnie Dark Souls jest skończone. W związku z tym uważam, że zamiast tworzyć kontynuację, poczynimy kroki w innym kierunku. Tworzenie nowej serii już się rozpoczęło - powiedział Miyazaki.

Zatem pewna niewielka nadzieja może tlić się w sercach fanów Dark Souls, jednakże japoński deweloper stawia sobie zupełnie nowe cele. Nie wiadomo, czym jest owa nowa seria, ale z pewnością warto na nią czekać.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.