Black Book

Podstawowe informacje

Black Book to połączenie karcianych RPG i gier przygodowych. Opowiada porywającą historię młodej czarodziejki, która poświęciła swe życie walce z siłami ciemności. Zanurz się w zimnym, a jednocześnie kuszącym świecie rosyjskich opowieści ludowych i odkryj skrywane w mroku tajemnice.

Młoda dziewczyna o imieniu Wasylisa, której przeznaczono zostanie czarownicą, postanowiła odmienić swój los i poślubić ukochanego. Lecz jej marzenie legło w gruzach, gdy narzeczony zginął w tajemniczych okolicznościach.

Pogrążona w rozpaczy Wasylisa odnalazła Czarną Księgę. Ten demoniczny artefakt potrafi podobno spełnić dowolne życzenie osoby, która znajdzie jego siedem pieczęci.

Dołącz do Wasylisy i przeżywaj z nią niezwykłe przygody pośród krajobrazów rosyjskiej wsi. Pomagajcie prostym ludziom, walcząc z demonami i przeprowadzając egzorcyzmy.

  • Mity i legendy: Poznawaj świat oparty na mitologii północnej Rosji. Zdobywaj wiedzę dzięki dostępnej w grze encyklopedii, stworzonej z pomocą ekspertów w dziedzinie antropologii, i znajdź wszystkie opowieści ludowe ukryte w grze!
  • Odnajdź pieczęcie Czarnej Księgi: Używaj piekielnych zaklęć przeciwko wrogom! Zbieraj kolejne karty zaklęć i nowe umiejętności.
  • Poprowadź stado demonów: Wysyłaj demony, by wypełniały twoje rozkazy, ale uważaj – bezczynne demony zaczną cię dręczyć, jeśli nie znajdziesz im jakiegoś zajęcia!
  • Historyczna przygoda: Rozwiązuj zagadki i wykonuj zadania poboczne, jednocześnie poznając życie na rosyjskiej wsi w epoce carów.

News

Producenci z Morteshki chcieli wydać Black Book na Mac OS w tym samym czasie co wersję PC-tową, lecz ostatecznie sztuka ta się nie powiodłoa. Teraz, dwa miesiące po premierze tej ostatniej, najnowsza gra rosyjskiego studia jest dostępna także na komputery Apple'a!

więcej...

Pod lupą

Magia, demony i mitologia północnej Rosji - rozmowa o mrocznym RPG-u Black Book

Black Book było jedną z wielkich niespodzianek sceny crowdfundingowej w 2020 r. Gra stworzona przez studio Morteshka, twórców Moosemana, zapowiada się na ciekawą kombinację taktycznego RPG-a oraz karcianki opartej na budowaniu talii. Władimir Bielecki, scenarzysta i projektant Black Book, zgodził się odpowiedzieć na szereg moich pytań dot. gry, jej systemów i mechanik oraz stojących za nią inspiracji.

więcej...