Planescape: Torment

Podstawowe informacje

Witamy w Sigil - "Mieście Drzwi". W miejscu gdzie możesz znaleźć bramy do wszystkich istniejących światów, pod warunkiem, że masz odpowiedni klucz. To neutralny grunt, w którym spotykają się istoty ze wszystkich zakątków wieloświata. Nad wszystkim rozciąga się cień Pani Bólu, enigmatycznej władczyni miasta. To miejsce gdzie słowo potężniejsze jest od miecza, gdzie wiara ma siłę kształtowania światów i zmiany praw fizyki. Tak oto przedstawia się świat, w którym toczy się gra Planescape: Torment. Jest to jedna z najbardziej kultowych gier RPG na komputery PC.

Mimo faktu, że po raz pierwszy gra ukazała się na rynku jakiś czas temu, po dziś dzień stanowi łakomy kąsek dla prawdziwych miłośników RPG. Wielowątkowa, trzymająca w napięciu fabuła, znakomita grafika oraz tworząca klimat tajemniczości muzyka tworzą wspaniałą całość, która przez wiele godzin nie pozwala odejść od komputera.

News

, dodano 21.11.2017 07:44

Kilka dni temu Beamdog opublikował nagranie, na którym można było zobaczyć szkic pracy koncepcyjnej nad nową frakcją z Wieloświata pod niezwykle interesującym tytułem Planescape: Unravelled. Lawina plotek i spekulacji ruszyła - powstrzymać mógł ją tylko sam deweloper. I właśnie to zrobił.

więcej...