Pathfinder: Kingmaker z zaawansowanym systemem odpoczynku?

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 17.06.2017 12:05

W większości gier RPG odpoczynek ogranicza się do kliknięcia odpowiedniego przycisku i ew. potyczki z wrogami, którzy postanowili urządzić zasadzkę. Twórcy Pathfinder: Kingmaker chcą znacząco rozbudować tę mechanikę.

Wedle ich wizji rozwinięcie obozu nie będzie możliwe wszędzie z uwagi właśnie na czyhające w okolic potwory. Podczas gdy większość grupy będzie odpoczywać, dobrze byłoby zostawić na straży bohatera z wysoką Percepcją - inaczej wrogowie nie tylko mogą zaskoczyć naszą drużynę, ale nawet zyskać dodatkową rundę ataków! Deweloperzy planują też umożliwić graczowi wysłanie do lasu łowcy, który zdobyłby dla reszty kompanów pożywienie. Jednakże on także z łowczego może zamienić się w ofiarę i przyprowadzić do obozowiska bestię...

Brzmi znakomicie, prawda? Jedyny haczyk polega na tym, że aby tak zaawansowany system obozowania trafił do gry, Pathfinder: Kingmaker musi zebrać na Kickstarterze co najmniej 550 tys. dolarów. W chwili obecnej na koncie projektu znajduje się nieco ponad 451 tys. dolarów, co w perspektywie pozostałych 24 dni zbiórki czyni ten cel całkiem realnym.

Więcej informacji na temat tej mechaniki znajdziecie tutaj.