Pathfinder: Kingmaker: kulisy tworzenia dźwięku oraz profil nowego towarzysza

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 18.06.2017 16:00

Przez weekend Owlcat Games przygotowało dwie nowe, obszerne aktualizacje Pathfinder: Kingmakera. Tym razem poruszono kwestię tworzenia muzyki i dźwięku, a także przedstawiono nowego, potencjalnego towarzysza wędrówek po świecie Golarionu.

Update #8 został w całości poświęcony pierwszemu z wymienionych zagadnień. Producenci gry ogłosili, że głównym kompozytorem Pathfinder: Kingmakera jest doskonale znany miłośnikom RPG-ów Inon Zur. Zaprezentowano motyw przewodni gry (możecie go odtworzyć poniżej), a także kilka próbek dźwięków adaptujących się do otoczenia. W Pathfinder: Kingmaker usłyszymy bowiem wiele różnorodnych efektó dźwięków - od śpiewu ptaków i spadającej górskiej lawiny po odgłosy bitwy - lecz wkomponowanych w grę w taki sposób, by nie rozpraszać gracza wykonującego ważne czynności, np. rozmawiającego z NPC-em. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Równie interesujący jest Update #10, który przedstawia sylwetkę Ekundayo - niestrudzonego, lecz ponurego łowcę i zwiadowcę. Oto fragment jego biogramu:

Ekundayo, dla przyjaciół Ekun, nie jest zbyt rozmowny. Nawet gdy zdobędzie się jego zaufanie, potrzeba czasu i cierpliwości, aby dowiedzieć się czegoś o jego przeszłości. Jest doświadczonym łowcą, dawnym najemnikiem i oddanym wyznawcą krasnoludzkiego boga Toraga... Jest duszą na skraju rozpaczy. Gdy go spotykasz, nie ma niczego do stracenia i żywi nadzieję jedynie na to, że dożyje krwawej zemsty. Czy pozwolisz, by pożarła go jego nienawiść, czy może dasz mu nowę nadzieję, nowe miejsce w życie, nowy dom, za który warto walczyć?

Więcej informacji na temat Ekundayo znajdziecie tutaj.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Pathfinder: Kingmakera na Kickstarterze. W chwili obecnej na koncie projektu znajdują się 462 tys. spośród oczekiwanych 500 tys. dolarów. Do zakończenia akcji pozostały 23 dni.