The Bard's Tale IV zaskoczy graczy "zagadkowymi" brońmi!

Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: 07.12.2017 01:52

Zdawałoby się, że w temacie RPG-owego ekwipunku wymyślono już jednak wszystko. inXile Entertainment nie spoczywa jednak na laurach i zamierza wprowadzić do The Bard's Tale IV nową, innowacyjną kategorię przedmiotów: broń "zagadkową".

Zalążki tego pomysłu zostały zaprezentowane jeszcze podczas kampanii na Kickstarterze. Wówczas twórcy gry przedstawili go w następujący sposób:

O szczegóły inXile pokusiło się dopiero teraz. Z najnowszego dziennika deweloperskiego dowiadujemy się, że owa "zagadkowa bron" (oryg. Puzzle Weapon) to nic innego jak zaczarowane wyposażenie stworzone przez elfy i porzucone w świecie Caithu. Wyróżnia je to, że ich pierwotne wersje nie wyglądają na specjalny rarytas. Wszystko zmienia się, gdy użytkownikowi "uda się udowodnić swoją wartość" - odnaleźć brakujący fragment, rozwiązać zagadkę, czy "napoić" broń krwią określonego przeciwnika. Wówczas taki rynsztunek może zmienić wygląd i nabrać zupełnie nowych cech!

Oczywiście owe zagadki mają stanowić wyzwanie, a ich rozwiązanie będzie nie tylko usprawniało oręż, ale również wpłynie na sposób rozgrywki. Co ciekawe, opracowywany przez inXile system ma być odporny na graczy, którzy mogliby próbować ponawiać zagadki bez końca. Jak? Otóż popełnianie błędów może sprawić, że wymarzona broń zostanie obłożona klątwą i straci nieco na wartości. Taką klątwę będzie można odczynić, aczkolwiek taka praktyka może okazać się dość droga i niełatwa do osiągnięcia.

Brzmi intrygująco? W takim razie udajcie się pod niniejszy adres i zapoznajcie z kompletnym artykułem na temat "zagadkowych" broni. Pod tym samym adresem znajdziecie również szereg świeżych informacji na temat ankiet donatorów z Kickstartera, dostawy nagród ze zbiórki i kilku innych rzeczy, o których fani The Bard's Tale IV powinni pamiętać.