Druidstone wchodzi w fazę beta-testów!

Deweloperzy ze studia Ctrl Alt Ninja poinformowali właśnie, że ich najnowszy projekt - Druidstone: The Secret of the Menhir Forest - wszedł właśnie w fazę beta. To oznacza, że taktyczne RPG fińskiego studia jest już bardzo blisko ukończenia.

W chwili obecnej Druidstone zawiera już wszystkie mechanizmy rozgrywki, lokacje oraz przeciwników. Do zakończenia prac nad grą brakuje już tylko gruntownych testów, usunięcia błędów i przebalansowania problematycznych elementów rozgrywki. Proces ten odbędzie się w ciągu kilku najbliższych tygodni przy udziale kilku zaufanych beta-testerów. Finowie stosowali ten sam model testowania gry w przypadku obu części Legend of Grimrock i, z uwagi na dobre rezultaty takiej praktyki, nie zamierzają udostępniać Druidstone'a we Wczesnym Dostępie ani w żadnym innym otwartym programie testerskim.

Przypomnijmy, że w Druidstone: The Secret of the Menhir Forest wcielimy się w rolę druida Leonharda, którego zadaniem będzie odkrycie, kto lub co stoi za zniknięciem hierofanta kręgu w tytułowym Lesie Menhirów. Podczas swojej wędrówki spotkamy wielu sprzymierzeńców i wrogów. Tych ostatnich pokonamy w taktycznych walkach, przypominających pod względem mechaniki takie gry jak XCOM, Wasteland 2 czy Divinity: Original Sin.

Dokładna data wydania Druidstone’a pozostaje nieznana, jednakże zważywszy na stan zaawansowania prac, premiery powinniśmy spodziewać się w nadchodzące lato.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: