Insomnia: The Ark: nowy dziennik deweloperski przybliża sylwetkę Opheroda

Deweloperzy ze Studio Mono nie ustają w staraniach, by usunąć z Insomnia: The Ark wszystkie znane błędy, jednak znajdują też czas na nieco przyjemniejsze rzeczy - takie jak spisywanie dzienników deweloperskich poświęconych lore świata gry.

W najnowszym artykule twórcy Insomnii postanowili przybliżyć postać Opheroda - charyzmatycznego przywódcy Rodu Bea Kara, który odgrywa jedną z wiodących ról wśród frakcji rezydujących w obszarze Rezerwatu. Oto fragment jego historii:

Opherod, jak przystało na obdarzonego charyzmą ekscentryka, miał duży wpływ na postrzeganie religii przez ghetterów, potomków nielegalnych mieszkańców stacji kosmicznej. Urodził się na Śmietnisku, co sprawiło, że od samego początku musiał mierzyć się z przeciwnościami losu, mając do dyspozycji jedynie swój rozum i pomysłowość.

Po przenosinach do Rezerwatu Opherod parał się głównie drobną przestępczością, pracując jednocześnie nad swoim wykształceniem. Udało mu się również założyć rodzinę - jego żona urodzina dwóch chłopców, Darata i Kololeia. W wieku sześciu lat ten pierwszy padł ofiarą ciężkiej somnii, która zapewniła mu również niezwykłe zdolności. W związku ze strachem, jaki otacza somniaków, Opherod musiał zrobić wszystko, by ukryć faktyczny stan syna i znaleźć dla niego lekarstwo.

Szczegółowe informacje na temat Opheroda oraz jego drogi do władzy znajdziecie tutaj.

Na marginesie warto odnotować, że twórcy gry postanowili wydłużyć testy długo wyczekiwanego patcha 1.5 do Insomnia: the Ark. Na dzień dzisiejszy data wydania łatki pozostaje nieznana.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: