Alfa Starpoint Gemini 3 już dostępna!

Starpoint Gemini 3, kolejna odsłona popularnej serii gier sci-fi, zawitała właśnie na Steam w wersji z Wczesnym Dostępem oraz na GOG ze znaczkiem "w produkcji". Nowa gra Little Green Men Games jest daleko od ukończenia, jednak jej twórcy chcą poznać opinie graczy i rozpocząć budowę społeczności.

Kto jeszcze nie miał styczności z tym tytułem, temu przypominamy, że Starpoint Gemini 3 to jednoosobowa gra action RPG z otwartym światem, umieszczająca gracza w centrum kosmicznych wydarzeń. Tytuł kładzie duży nacisk na wciągającą fabułę i swobodne eksplorowanie wszechświata. Nowa odsłona pozwoli fanom serii poczuć się jak w domu, oferując jednocześnie całą serię zmian, które przenoszą rozgrywkę na zupełnie nowy poziom.

Po raz pierwszy w historii serii gracze poza znanym im już systemem Gemini będą mieli okazję odkryć dwa dodatkowe systemy planetarne. Wszystkie zamieszkałe przez w pełni animowanych w 3D oraz udźwiękowionych bohaterów niezależnych, którzy niejednokrotnie będą się dzielili informacjami pomagającymi odkryć tajemnice fabuły. Kosmiczni poszukiwacze przygód będą też mogli przyjrzeć się z bliska zarówno powierzchni poszczególnych planet, jak i wnętrz stacji kosmicznych, które przyjdzie im odwiedzić. Wszystko to pozwoli graczom jeszcze lepiej wczuć się w rolę młodego awanturnika, Jonathana Bolda, który posiada niezwykły talent do pakowania się w tarapaty. Na szczęście jego cyber-towarzysz, ADAH, zawsze trzyma rękę na pulsie i jest w stanie wyciągnąć  bohatera z kłopotów, kiedy to konieczne.

Little Green Men Games oświadczyło, że Starpoint Gemini 3 będzie znajdował się w programach z "wczesnym dostępem" przez co najmniej 12 najbliższych miesięcy. W chwili obecnej w grze zaimplementowano jedynie podstawowe systemu rozgrywki oraz ok. 1/3 zawartości, jednak będzie się to zmieniać wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Oczywiście należy pamiętać, że mamy do czynienia z wersją alfa, więc jeśli ktoś nie jest gotów na walkę z armią bugów, powinien odłożyć w czasie decyzję o zakupie Starpoint Gemini 3. Kto jednak chciałby wesprzeć twórców gry już teraz i/lub pomóc przy szlifowaniu rozgrywki, ten już teraz może dodać najnowszą produkcję Little Green Men Games do swojej biblioteki na Steamie lub GOG.

Warto dodać, że do 12 września na obu platformach trwa promocja, dzieki której każdy nabywca Starpoint Gemini 3 stanie się od razu posiadaczem drugiej części serii. Brzmi jak całkiem niezły układ, prawda?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: