Crowdfundingowa kampania gry Pathfinder: Wrath of the Righteous z powodzeniem wystartowała na Kickstarterze

Kilka dni temu na Kickstarterze rozpoczęła się crowdfundingowa zbiórka na rzecz gry Pathfinder: Wrath of Righteous. Aby ogłosić sukces projektu, Owlcat Games potrzebowało niespełna doby.

Nowa gra rosyjskiego studia nie jest bezpośrednią kontynuacją niezwykle udanego Kingmakera, choć deweloperzy nie ukrywają, ze ich debiutanckie dzieło stanowi fundament kolejnej produkcji. Wrath of the Righteous pozwoli zwiedzić kolejne zakątki Golarionu, a do tego wprowadzi do gry nowych bohaterów, klasy postaci (m.in. wiedźmę i wyrocznię), system mitycznej progresji i, rzecz jasna, całkowicie nowy wątek fabularny, który skupi się wokół dużego konfliktu pomiędzy śmiertelnikami a demonami.

Kraina Sarkoris została zniszczona, gdy Areelu Vorlesh, uczony i zwolennik zakazanej magii, stworzył wyłom do piekielnych sfer istnienia, pozwalając hordom demonów wtargnąć do Golarionu. Siły otchłani, na czele których stanęli lordowie Deskari i Baphomet, zniszczyli wszystko, co stało na ich drodze, zamieniając Sarkoris w krainę demonów znaną jako Rana świata. Na sąsiednie kraje spadł zatem obowiązek stworzenia armii, która będzie zdolna powstrzymać szturm demonicznych sił i ochronić świat przed płomieniami. I tak rozpoczęły się Krucjaty.

Inicjując zbiórkę, Owlcat Games postawiło sobie za cel zebranie 300 tys. dolarów. Próg ten osiągnięto w niespełna jeden dzień! Dziś, kilka dni po rozpoczęciu kampanii, na koncie projektu znajduje się nieco 810 tys. dolarów. W rezultacie donatorzy odblokowali kilka dodatkowych atrakcji: nową klasę postaci, nowego towarzysza, możliwość walki konnej i rozczłonkowywania wrogów, a także dwie kolejne mityczne ścieżki.

To oczywiście nie koniec. Wprawdzie tempo wpłat nieco spadło, jednak do zakończenia zbiórkio pozostało równo 30 dni. Dzięki temu donatorzy mogą odblokować jeszcze wiele innych celów, które dodatkowo rozszerzą grę, jak choćby  nową rasę postaci, która zostanie dodane do gry w przypadku przekroczenia progu 845 tys. dolarów.

Kto zatem nie wsparł jeszcze na Kickstarterze projektu gry Pathfinder: Wrath of the Righteous, ten nadal może to uczynić. Najniższy próg wpłaty, gwarantujący dostęp do cyfrowej wersji gry, wynosi 28 dolarów.

Premierę kolejnej odsłony Pathfindera zaplanowano na czerwiec 2021 r. Jak wam się podoba ten projekt?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: