Taktyczna gra RPG Iron Danger już dostępna!

Iron Danger od samego początku zapowiadało się na dość ciekawą produkcję, a to przez wzgląd na unikatową mechanikę manipulacji czasem. W końcu nadszedł czas, by zweryfikować te zapowiedzi!

Iron Danger przenosi graczy do gnębionego wojną świata, inspirowanego zarówno mitologią nordycką, nowoczesnym steampunkiem, jak i tech noir. Ich zadaniem będzie znalezienie sprzymierzeńców i udoskonalanie umiejętności, aby ocalić miasto Kalevala przed zagładą. Trzeba przy tym pamiętać, że czas nie płynie jednak tylko w jednym kierunku… Zobaczcie sami na premierowym zwiastunie gry.

Fabuła Iron Danger przedstawia się następująco:

Kiedy armia Północy atakuję wioskę Kipuny – bohaterki Iron Danger – zostaje ona śmiertelnie ranna. Ratunkiem okazuje się tajemnicze kryształowe stworzenie, które daje Kipunie moc przewijania czasu. Dzięki nowo odkrytym mocom dziewczyna uczy się manipulować czwartym wymiarem i cofać czas do pięciu sekund, aby zmieniać przyszłość.

To wszystko staje się wstępem do nietuzinkowego systemu walki, w którym gracze mogą blokować lub unikać ataków, strategicznie dostosować swoją pozycję na polu bitwy, wybierać i dopasowywać czasowo ataki do sytuacji lub leczyć rany. Dzięki temu tradycyjna taktyczna potyczka otrzymuje elementy łamigłówki, a gracze mogą nieustannie testować nowe podejścia i synchronizować działania postaci, by uzyskać doskonały wynik.

Do tego wszystkiego ekipa Action Squad Studios obiecuje dobry balans i brak grindu i walki z prawdziwie epickimi bossami. W sumie ok. 15 godzin zabawy.

Zainteresowani? Jeśli tak, to Iron Danger możecie kupić na Steamie lub GOG w promocyjnej cenie 84,99 zł.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: