Kickstarterowa kampania Black Book zakończona pełnym sukcesem!

Kilka dni temu na Kickstarterze zakończyła się zbiórka na rzeczy gry Black Book. Morteshka, niezależny rosyjski deweloper stojący za produkcją, może mówić o olbrzymim sukcesie, bowiem projekt zebrał 467% oczekiwanej kwoty!

Przypomnijmy, że Black Book opowiada porywającą historię młodej czarodziejki imieniem Wasylisa. Dziewczyna postanowiła odmienić swój los i poślubić ukochanego, lecz jej marzenie legło w gruzach, gdy narzeczony zginął w tajemniczych okolicznościach. Traf chciał, że pogrążona w rozpaczy Wasylisa odnalazła Czarną Księgę. Ten demoniczny artefakt podobno potrafi spełnić dowolne życzenie osoby, która znajdzie jego siedem pieczęci. Nietrudno zatem odgadnąć, że stało się to nowym celem życiem czarodziejki.

Na drodze Wasylisy stanie jednak mnóstwo istot znanych z rosyjskiego folkloru. Dziewczyna znajdzie jednak też sojuszników takich jak stary carski żołnierz czy... tajemniczy gadający kot. Wspólnie przemierzą świat legendarnych bylin i pokonają niejednego biesa w turowym systemie walki opartym na kartach.

 

Twórcy gry zapewniają że bardzo dbają o realistyczne odwzorowanie realiów XIX-wiecznej rosyjskiej wsi, a także o wierne przedstawienie starych ludowych podań. Wygląda więc, że gra może spodobać się zarówno miłośnikom szeroko pojętej słowiańszczyzny, jak i fanom taktycznych RPG-ów.

Aby Kickstarterowa kampania Black Book zakończyła się sukcesem, projekt musiał zebrać przynajmniej 35 tys. dolarów. Ostatecznie blisko 5 tys. donatorów wyłożyło łączną kwotę ponad 163 tys. dolarów. To pozwala deweloperom nie tylko w spokoju pracować nad grą, ale również rozwinąć ją o dodatkowe elementy. Dzięki dodatkowej sumie w grze pojawi się m.in. dwójka nowych towarzyszy, częściowy voicover bohaterów, misje lojalnościowe, roguelike'owy Battle Mode, a także popularna rosyjska gra karciana zwana Durakiem.

Oczywiście w chwili obecnej Morteshka wraca do pracy na pełnych obrotach nad Black Book oraz przygotowaniem ankiet dla fundatorów projektu. W finalną wersję gry nie zagramy zbyt prędko, bowiem jej premiera została zaplanowana na luty 2021 r., a znając terminowość takich projektów, prawdopodobnie wszystko wydłuży się o kilka kolejnych miesięcy. Niewątpliwie jest jednak na co czekać!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.