Logic Artists oficjalnie zapowiedziało Expeditions: Rome!

Studio Logic Artists zabrało graczy już na dwie "ekspedycje": do Ameryki Środk. czasów hiszpańskich podbojów i do Skandynawii okresu wikińskiego. Teraz nadchodzi nowa przygoda, Expeditions: Rome, za sprawą której przyjdzie nam zwiedzić starożytny Rzym!

W najnowszej produkcji Duńczyków wcielimy się w młodego Legatusa, którego ojciec został zamordowany przez nieznanego politycznego wroga, co zmusza go do ucieczki z Rzymu i dołączenia do wojskowej kampanii mającej na celu stłumienie greckiej rebelii. Jak nietrudno zgadnąć, od tej pory gracz-Legatus będzie dążył do odzyskania swojej utraconej pozycji, a jego droga może prowadzić zarówno przez militarne podboje, jak i zakulisowe gry dyplomatyczne w rzymskim senacie.

 

Pod względem rozgrywki Expeditions: Rome pozostanie wierne swym korzeniom. Można zatem liczyć na turowy system walki, kilku barwnych towarzyszy do pomocy, a także duży świat do zwiedzenia. W przypadku tej produkcji będzie to obszar szczególnie duży, bowiem rozciągający się od od Afryki Północnej przez Grecję i Galię, aż po sam Rzym!

Wisienką na torcie jest możliwość poprowadzenia 3 obszernych kampanii wojennych na terenie Grecji, Afryki Północnej i Galii. W tym celu Legatus będzie musiał rekrutować legionistów, ulepszać swój obóz wojenny, podbijać nowe tereny, wykorzystywać surowce naturalne, ale i bronić swoich terytoriów. Ot, chleb powszedni rzymskiego notabla.

Pierwsze screeny, które pięknie podsumowują zaprezentowane wyżej zwiastuny, obejrzycie w naszej galerii Expeditions: Rome. Warto przypomnieć, że od kilku miesięcy Logic Artists jest częścią globalnego wydawcy THQ Nordic, dzięki czemu duńskie studio powinno mieć wystarczające środki, by ich najnowsza produkcja naprawdę rozwinęła skrzydła. Przedstawione materiały zdają się to potwierdzać.

A kiedy premiera? Według obecnych zapowiedzi w Expeditions: Rome powinniśmy zagrać w 2021 r.. a zatem w stosunkowo niedługim czasie. Jest na co czekać!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.