Project Vitriol, nowa produkcja polskiego studia Fool's Theory, z pierwszym teaserem

Fool's Theory, polskie studio stojące za Seven: The Days Long Gone, pracuje obecnie nad swoim kolejnym cRPG-iem. Gra, która powstaje we współpracy z 11bit Studios, została właśnie przedstawiona jako Project Vitriol.

Czego się spodziewać? Oddajmy głos twórcom:

 

Nasza gra jest głębokim, moralnie niejednoznacznym, fabularnym RPG-iem. Pozwólcie mi jednak, że opowiem nieco więcej o jej esencji. Gra porusza kwestię ezoterycznej strony rzeczywistości, tej mrocznej części, której większość z nas nie widzi i nie jest świadoma jej istnienia, lecz ciemność - ona jest tutaj, skrywa się za każdym rogiem. Obserwuje nas uważnie zza zasłony cienia i bez względu na to, czy wiemy o tym, czy nie, zbiera swoje żniwo, mając na uwadze, że mamy dług do spłaty. Aby lepiej to zobrazować, historia rozpoczyna się w czasie i miejscu, gdzie rzeczywistość, folklor, energia i mistycyzm spotykają się w jednym wrzącym kotle: Warszawie początku XX w., będącej pod panowaniem rosyjskiego caratu - powiedział prezes Fool's Theory i zarazem kierownik projektu, Jakub Rokosz.

Pierwszy teaser gry zobaczycie poniżej. Więcej informacji na temat Project Vitriol zostanie ujawnionych "tego lata".

Jak wam się podoba ten koncept? Zarówno pod względem konceptu, jak i stylu graficznego, powyższy opis bardzo przypomina cykl Materia Prima Adama Przechrzty... Kto wie, czy najnowsza produkcja Fool's Theory nie jest osadzona w świecie stworzonym przez polskiego pisarza?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.