NetEase nowym, strategicznym partnerem polskiego studia Rebel Wolves

Rebel Wolves, nowe studio deweloperskie założone przez weteranów CD Projekt RED, ogłosiło właśnie nawiązanie strategicznego partnerstwo z chińskim gigantem NetEase. Współpraca jest oczywiście związana z niezapowiedzianym jeszcze AAA RPG, nad którym obecnie pracują Polacy.

Z treści oficjalnego komunikatu wynika, że NetEase Games wykupiło udziały w spółce. Nie wiadomo natomiast, jaki wpływ będą mieć Chiczycy na kształt debiutanckiej gry "Wilków".

 

Jesteśmy szczęśliwi z możliwości powitania NetEase Games jako naszego nowego udziałowca i partnera. Wiedza, że jedna z wiodących firm na rynku gamingowym wspiera naszą wizję, jest ogromnym zastrzykiem pewności siebie dla całego zespołu Rebel Wolves - powiedział Konrad Tomaszkiewicz, prezes i współzałożyciel studia, a także dyrektor jego debiutanckiego projektu. Środki zapewnione przez NetEase były ostatnim elementem, jakiego potrzebowaliśmy, by ruszyć pełną parą. Posiadając zasoby, które pozwalają zbudować światowej klasy grę AAA, możemy teraz skupić się na tym, co jest najważniejsze: produkcji.

Do współpracy odniósł się również chiński partner "Wilków".

Bardzo rzadko zdarza się okazja, żeby pracować z gwiazdorskim zespołem od samego początku jego przygody. Każdy z nas w NetEase Games był wielbicielem zespołu Rebel Wolves oraz tego, co udało im się stworzyć w przeszłości. Szybko odkryliśmy, że nasza wspólna pasja do tworzenia wspaniałych gier i ich długoterminowa wizja rozwoju kreatywnego i zrównoważonego studia współgra z naszą strategią wsparania utalentowanych twórców, których pasją jest gaming - powiedział Simon Zhu, prezes departamentu Globalnej Współpracy i Inwestycji w NetEase Games. Zapatrujemy się z optymizmem na owocną współpracę z Rebel Wolves i nie możemy się doczekać chwili, kiedy zobaczymy, jak zespoł przekłada swoja ogromne doświadczenie na tworzenie jeszcze bardziej wciągających gier, którymi będą mogli cieszyć się gracze z całego świata.

O debiutanckim projekcie Rebel Wolves nadal nie wiemy praktycznie nic - poza tym oczywiście, że należy on do gatunku mrocznych, fantasy cRPG-ów o klasie AAA. Teraz jednak, ze wsparciem NetEase Games, prace powinny przyspieszyć i być może już w przyszłym roku dowiemy się nieco więcej na temat tej produkcji. Trzymamy kciuki.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.