CD Projekt RED zakończy wsparcie dla Gwinta w 2023 r.

Złe wieści dla miłośników wiedźmińskiej karcianki. CD Projekt RED zapowiedziało bowiem, że w przyszłym roku zakończy wsparcie dla Gwinta i odda grę w ręce społeczności.

Gwint już od ponad pięciu lat dostarcza rozrywki miłośnikom wiedźmińskiego świata, którzy lubują się również w kolekcjonowaniu kart i pojedynkach przy karcianym stole. W ostatnich dniach CD Projekt RED opublikowało nagranie, podczas którego przedstawiono plany na 2023 r. Producenci gry zamierzają w przyszłym roku oddać w ręce graczy jeszcze kilka dużych atrakcji, po czym oficjalnie zakończyć wsparcie dla Wiedźmińskiej Gry Karcianej, a większość członków zespołu pracującego nad nią zostanie przeniesiona do innych projektów RED-ów.

Co dalej? Otóż w 2024 r. wystartuje Project Gwentfinity, nad którym będzie czuwać bardzo ograniczona liczba deweloperów. Ten nowy system ma sprawić, że w Gwincie nadal będą odbywać się interesujące, sezonowe wydarzenia, a sami gracze mogą spodziewać się nagród za kreatywne tworzenie talii. Ponadto RED-zi zamierzają mocniej skupić się na społeczności i pozwolić jej głosować nad zmianami dot. balansowania rozgrywki, przy jednoczesnym pozostawieniu sobie prawa do ostatecznego słowa nad potencjalnymi zmianami.

 

Chcemy dać społeczności Gwinta właściwe narzędzia oraz szansę do kierowania dalszymi zmianami balansującymi rozgrywkę. Pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli graczom robić wszystko w samym kliencie Gwinta, bez żadnego skomplikowanego zewnętrznego systemu. Nie musicie być deweloperami ani posiadać żadnych szczególnych uprawnień - powiedział Władimir Torcow,dyrektor projektu Gwint.

Pełny zapis filmu omawiającego plany wobec Gwinta na 2023 r. znajdziecie poniżej.

Oczywiście decyzja o zakończenia wsparcia dla Gwinta jest dla jego graczy dość gorzką pigułkę. Niektórzy zapewne odwrócą się od gry już teraz. Na szczęscie Project Gwentfinity daje nadzieję, że społeczność Wiedźmińskiej Gry Karcianej nie umrze całkowicie, a gra, mimo ograniczonych możliwości, nadal będzie dostarczać rozrywki w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Trzymamy za to kciuki.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.