Nowe dzienniki deweloperskie Ash of Gods: The Way omawiają kolejne dwie bitwy

Kilka dni temu Aurum Dust podzieliło się nowym zwiastunem Ash of Gods: The Way oraz wstępną datą premiery gry. Teraz przyszła pora na dwa kolejne dzienniki deweloperskie, które omawiają poszczególne potyczki w tym karcianym cRPG-u.

Pierwszy z artykułów przedstawia walkę z adiutantem Skolem i jego ludźmi. Jest to potyczka o tyle ciekawa, że oddział gracza zasilą Gaben i Rodrick, którzy w każdej turze będą dostarczać jedną kartę zaklęcia pozwalającą paraliżować wrogów lub ciskać ognistymi kulami. Bohaterowie nie należą do najsilniejszych, lecz warto ich chronić, ponieważ po ich śmierci nie będzie można liczyć już na żadne zaklęcia... Sama bitwa również rozpocznie się w sposób nietuzinkowa, ponieważ obie drużyny będzie rozdzielał mur, który w pierwszej kolejności należy zniszczyć.

W trybie Challenger należy liczyć się z jeszcze większym wyzwaniem. Jeden ze specjalnych bohaterów zniknie już po trzech turach, a gracz będzie mógł użyć zaledwie pięciu kart zaklęć na przestrzeni całej walki. To sprawi, że moment rzucenia czaru trzeba będzie naprawdę dobrze przemyśleć.

 

Drugi dziennik deweloperski omawia pierwszą potyczkę przeciwko bandytom. Gracz będzie musiał przeciwstawić się podstawowym zaletom tej frakcji: ich dużej liczebności oraz zatrutej broni, która potrafi czynić spustoszenie w szeregach gracza. Bitwa rozpocznie się pomiędzy beczkami, lecz nie powinno stanowić to wielkiego problemu. Wrogi dowódca będzie próbował paraliżować swoich przeciwników, lecz mimo wszystko odniesienie zwycięstwa nie powinno być trudna.

Sytuacja ponownie zmieni się w trybie Challenger. Tym razem gracz stanie naprzeciwko Łotra-snajpera, który początkowo nie będzie zadawać imponujących obrażeń, ale... jego moc zacznie rosnąć z każdym towarzyszem broni, jakiego zabijesz. W praktyce oznacza to, że będziesz musiał unikać zabijania zwykłych bandytów i wysłać najbardziej mobilnego spośród swoich bohaterów do szybkiego uporania się z Łotrem. Naturalnie wrogi dowódca, potrafiący paraliżować postaci gracza, wcale sprawy nie ułatwi.

Jeśli brzmi to ciekawe, to musicie wiedzieć, że tych taktycznych potyczek z wykorzystaniem kart będzie można już niedługo doświadczyć osobiście. Data premiery Ash of Gods: The Way została bowiem wyznaczona na "początek 2023 r."


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.