ArenaNet ujawniło plany wobec Guild Wars 2 na 2023 r.

Pod koniec grudnia twórcy Guild Wars 2 podsumowali bardzo dobry dla nich 2022 r. i obiecali zaprezentować niedługo po nowym roku plan na przyszłość gry. Ten czas właśnie nadszedł.

W obszernym artykule producenci z ArenaNetu pochylili się nad modelem rozwoju Guild Wars 2 w pierwszej dekadzie jego istnienia i ocenili, że wymaga on pewnych gruntownych zmian. Co to oznacza? Otóż kolejne rozszerzenia MMORPG-a będą mniejsze, lecz znacznie częstsze, co powinno pozwolić utrzymać "świeżość" sezonowej zawartości, a jednocześnie umożliwić pracę nad poprawkami w kluczowych elementach rozgrywki, na co do tej pory często brakowało czasu. To zatem koniec dużych dodatków wydawanych co 2-4 lata z sezonami Living Worlds pomiędzy nimi. Zamiast tego należy spodziewać się dużych kwartalnych aktualizacji, które będą rozwijały zawartość najnowszych rozszerzeń.

Pierwszym przykładem nowej polityki wydawniczej ArenaNetu będzie premiera nowego wątku fabularnego. Towarzyszyć mu będa dwie mapy otwartego świata, dwie Strike Missions, nowe mechanizmy rozgrywki i walki, nowe Masteries, a także nowe nagrody. W kolejnych kwartalnych aktualizacjach należy spodziewać się m.in. kolejnej mapy w otwartym świecie, nowych rozdziałów fubularnych, trybów wyzwań dla Strike Missions, nowego fractal dungeona, a do tego nowych nagród. Te aktualizacje znacząco przybliżą graczy do momentu wydania kolejnego dużego dodatku do Guild Wars 2.

 

Zanim jednak do tego dojdzie, warto poświęcić kilka akapitów nadchodzącej wiośnie. Ta zapowiada się w Canthcie niezwykle interesująco, bowiem na graczy GW2 będą czekały m.in. nowa lokacja oraz zabójczy przeciwnik, rezydujący głęboko pod powierzchnią Morza Jadeitowego. Szczęśliwie w wyprawie na grubego zwierza pomogą starzy znajomi tacu jak Detektyw Rama!

Nowy wątek fabularny zostanie zwieńczony kilka miesięcy później za sprawą aktualizacji, która rozszerzy mapę Canthy o nową lokację, meta-eventy i bossów, kładąc fundamenty pod kolejne przygody. Co ciekawe, w przeciwieństwie do rozdziałów Living Worlds, dostęp do zawartości tych nowych aktualizacji otrzymają wszyscy posiadacze Guild Wars 2: End of Dragons.

Co jeszcze? Otóż można spodziewać się, że marzec zakończy się Super Adventure Festivalem, 18 kwietnia dobiegnie końca proces przejścia na DirectX 11, a 2 maja wszyscy gracze będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami dużej aktualizacji balansującej poszczególnej profesje. Miejmy nadzieje, że nie będą one zbyt bolesne.

Przyszłość Guild Wars 2 stoi zatem pod znakiem dużych zmian. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapoznajcie się z najnowszym wpisem na deweloperskim blogu gry.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.