Bezwzględna

Podstawowe informacje

Bezwzględna to czwarty tom cyklu Protektorat Parasola (pozostałe trzy to: „Bezduszna”, „Bezzmienna” oraz „Bezgrzeszna”), którego bohaterką jest Alexia Maccon (z domu Tarabotii). Ma ona niebywały talent do popadania w tarapaty, co nie jest najbardziej pożądaną cechą w świecie pełnym wampirów i wilkołaków. Na szczęście jednak wrodzony brak duszy sprawia, że jest ona odporna na działanie nadnaturalnych mocy. Oczywiście, nie chroni jej to przed wszystkimi kłopotami.

W najnowszej powieści Lady Alexia Maccon znowu pakuje się w środek wielkiego zamieszania, ale tym razem to nie jej wina. Gdy szalony duch grozi królowej, bezduszna wszczyna śledztwo i wpada na trop pewnej drażliwej sprawy z przeszłości. Na domiar złego jej siostra postanawia walczyć o prawa kobiet (szok!), madame Lefoux tworzy potwora, a na ulicach Londynu panoszą się jeżozwierze mordercy. Afera goni aferę i Alexia nie ma czasu pamiętać, że jest w ósmym miesiącu ciąży.

Ponadto czwarty tom odpowie na dręczące wszystkich pytanie – co zawiera tajemnicza beczka w pracowni madame Lefoux? – oraz przyniesie odpowiedzi na wiele ważkich kwestii, jak ta, czy Biffy zostanie subiektem, co kryje garderoba lorda Akeldamy i czy zostanie on dyktatorem mody w stolicy?

  • Autor:
  • Wydawca: Prószyński i S-ka
  • Data premiery:
  • Oryg. tytuł: Heartless
  • Tłumacz: Magdalena Moltzan-Małkowska
  • Liczba stron: 364
  • Wymiary: 125x195
  • Okładka: miękka

News

Alexia Maccon z domu Tarabotii powraca w czwartej odsłonie cyklu Gail Carriger pt. Protektorat parasola. Bezwzględna, gdyż taki tytuł nosi czwarty tom historii, trafił dzisiaj do sprzedaży. Aby zachęcić do zakupu wydawnictwo Prószyński i S-ka przygotowało fragment powieści.

więcej...

Pod lupą

Bezwzględna - Gail Carriger - Recenzja

Kolor ścian w dziecinnym pokoju, kompletowanie śpioszków, maleńkich bucików i zabawek, a nade wszystko wybór imienia – to tylko niektóre z najpilniejszych spraw, zaprzątających zwykle uwagę kobiet będących w błogosławionym stanie. Zapewne i Alexia Maccon, bohaterka powieści pt: Bezwzględna, z podobnym upodobaniem oddawałaby się przygotowaniom do powitania na świecie swego pierworodnego potomka, gdyby nie okoliczności, w jakich przyszło jej funkcjonować.

więcej...