Robert M. Wegner z dubletem na gali Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla

Tradycyjnie już podczas Polconu odbyła się gala wręczenia Nagrody Literackiej im. Janusza A. Zajdla. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Robert M. Wegner, który zdobył statuetki zarówno za powieść, jak i opowiadanie.

Pisarz w pobitym polu zostawił nie byle kogo, bo jego konkurentami byli m.in. Jacek Dukaj i Magdalena Kozak. Ostatecznie jednak fani postanowili uhonorować nagrodą autora powieści Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza oraz opowiadania Milczenie owcy, które ukazało się w zbiorze Legendy polskie.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy taki sukces Wegnera. Pisarz zdobył dublet "Zajdli" już wcześniej, w 2013 r. Wówczas nagrodzono jego powieść Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Niebo ze stali oraz opowiadanie Jeszcze jeden bohater. Wcześniej udało mu się również zdobyć statuetkę w 2009 r., kiedy to uhonorowano jego opowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami.

Wegner jest drugim pisarzem (po Jarosławie Grzędowiczu), któremu udało się zdobyć obie nagrody na jednym Polconie. Jest za to jedynym, któremu udało się to dwukrotnie.

Autorowi serdecznie gratulujemy!


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: