Oficjalna powieść gry Assassin's Creed: Odyssey już w księgarniach!

Do polskich księgarń zawitała właśnie oficjalna powieść gry Assassin’s Creed: Odyssey. Książka, której autorem jest szkocki pisarz Gordon Doherty, opiera się na motywach znanych z najnowszej superprodukcji Ubisoftu.

Informacja prasowa wyd. Insignis:

Akcja długo wyczekiwanej książki na motywach bestsellerowej serii gier Ubisoftu dzieje się w klasycznej Grecji: trwają wojny peloponeskie, jest V wiek przed nasza erą. Główna bohaterka „Assassin’s Creed. Odyssey” Kasandra przeciwstawia się woli bogów i zostaje strącona w przepaść przez ojca, którego tajemnicze losy zaciążyły nad jej własnym, cudem ocalonym życiem. Uciekając ze Sparty, próbuje odkryć swoje przeznaczenie.

Odznaczająca się ponadprzeciętnym hartem ducha najemniczka, wyposażona w ostrą włócznię Leonidasa, na wygnaniu stara się rozwikłać tajemnicę rodzinnej tragedii. Wówczas wciąga ją wir wojny – na jej drodze pojawiają się niepospolici sprzymierzeńcy i równie nietuzinkowi wrogowie. Szkocki pisarz Gordon Doherty, autor tej części cyklu, specjalizujący się w przenoszeniu czytelnika w czasy starożytne, świetnie oddaje szczegóły oraz atmosferę niegdysiejszych greckich obyczajów i dzięki temu sprawia, że namacalnie czujemy tężyznę fizyczną głównych bohaterów odysei, ich siłę charakteru, napięcie podczas starć, zapach przelewanej krwi czy smak spożywanych przez wojowników potraw.

„Assassin’s Creed. Odyssey” na pewno wciągnie fanów cyklu o zakapturzonych zabójcach w ten niezwykły świat walk misthios z ścielącymi się na jej drodze anatagonistami i epickich batalii Sparty z Atenami. W podróż po niezwykłej Helladzie książka zabierze wszystkich niezależnie od gry – przecież to historia niesamowitej, nieposkromionej wojowniczki i jednej z bardziej ekscytujących wojen w dziejach starożytnej Europy.

Przygotujcie się na pełną przygód podróż po starożytnej Grecji! Premiera „Assassin’s Creed. Odyseja” już dzisiaj!

Szczegółowe informacje o oficjalnej powieści gry Assassin’s Creed: Odyssey znajdziecie tutaj. Zachęcamy do zapoznania się z darmowym fragmentem książki, a jeśli wam się spodoba, to kompletne dzieło Doherty'ego możecie nabyć w księgarniach Empiku i Świata Książki.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: