Gordon Doherty

Biogram

Szkocki pisarz, który – jak sam o sobie mówi – jest uzależniony od pisania i czytania książek z gatunku fikcja historyczna.

Szczególnie fascynuje go okres późnego Imperium Rzymskiego oraz Bizancjum. Przyznaje, że jest coś wyjątkowego w przemianie późnej starożytności w średniowiecze. Chociaż fikcja historyczna jest jego pasją, lubi też pisać komedie i science fiction. Planuje pewnego dnia połączyć wszystkie trzy gatunki w jednej powieści.

News

Wydane w zeszłym roku Assassin's Creed: Odyssey spotkało się ze świetnym przyjęciem ze strony recenzentów i okazało się jedną z najlepiej sprzedających się odsłon w historii marki. Kilka miesięcy później w nasze ręce trafiła powieść napisana na motywach gry Ubisoftu. Czy warto po nią sięgnąć?

więcej...

Pod lupą

Assassin's Creed: Odyssey. Oficjalna powieść gry - Gordon Doherty - Recenzja

Wydane w zeszłym roku Assassin’s Creed Odyssey spotkało się ze świetnym przyjęciem ze strony recenzentów i okazało się jedną z najlepiej sprzedających się odsłon w historii marki. Nie bez kozery, bo gra jeszcze bardziej rozwinęła obecne w Origins rozwiązania, stając się w zasadzie pełnoprawnym RPG z drzewkiem umiejętności, wymienialnym ekwipunkiem, a co najważniejsze wyborami moralnymi, mającymi kluczowe znacznie dla zakończenia. Obecność tych ostatnich choć mile widziana, stanowiła pewnie nie lada zagwozdkę dla Gordona Doherty'ego, który podjął się napisania poświęconej grze powieści.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 24.04.2019

Grecja, V wiek przed naszą erą Kasandra, potomkini rodu potężnego króla Leonidasa, przez dwadzieścia lat usiłowała zapomnieć o upokorzeniu: jej ojciec Nikolaos strącił ją w przepaść po tym, jak próbując ratować brata, przeciwstawiła się woli bogów. Gdy cudem przeżyła, musiała uciekać ze Sparty. Na spokojnej nadmorskiej prowincji, którą Kasandra – obecnie najemniczka – uczyniła swoim domem, pojawia się tajemniczy przybysz.

Strony: 1