Ruszyła przedsprzedaż "Cyberpunk. Odrodzenie" - nowej powieści Andrzeja Ziemiańskiego

Kilka tygodni temu do księgarń trafiła ostatnia część tetralogii o Virionie. Niemniej kto lubi twórczość Andrzeja Ziemiańskiego, ten na jego nową powieść nie będzie musiał długo czekać. Tym razem jednak wrocławski pisarz zafunduje swoim fanom mały skok w bok... I to cyberpunkowy skok w bok!

Nowa powieść Ziemiańskiego nosi wiele mówiący tytuł Cyberpunk. Odrodzenie i zabiera nas do ponurego świata przyszłości.

Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy dają tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To Zakazane Miasto. Shey Scott – były policjant, wydalony ze służby z powodu śmiertelnej choroby oraz partnerujący mu Lou Landon usiłują namierzyć Axel Staller – bliźniaczą siostrę kobiety, która w biały dzień, mimo najwyższych środków bezpieczeństwa i drobiazgowej kontroli, pod okiem kamer, z niewiadomych przyczyn zamordowała kilkanaście osób.

Powieść Cyberpunk. Odrodzenie trafi na półki księgarń za sprawą wyd. Akurat. Premierę książki zaplanowano na 15 kwietnia, jednak już teraz można ją zamówić w przedsprzedaży.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć o tym, że w nieco dalszej przyszłości najnowsze dzieło Ziemiańskiego ukaże się również w Czechach, a być może także w innych krajach. Akurat prowadzi obecnie rozmowy na ten temat z potencjalnymi zagranicznymi wydawcami, lecz na szczegółowe informacje w tej sprawie przyjdzie nam jeszcze poczekać.

To co, kwiecień 2020 miesiącem polskiego cyberpunka?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: