"Opowieści o Ojczyźnie", nowy zbiór utworów Dmitrija Głuchowskiego, zawita do polskich księgarń już za miesiąc

Za niespełna miesiąc do polskich księgarń zawiera antologia utworów Dmitrija Głuchowskiego zatytułowana Opowieści z Ojczyzny. Zawiera ona w sobie opowiadania traktujące o współczesnej Rosji, które nie do końca można umieścić w szufladce z fantastyką.

Zbiór autora znanego przede wszystkim z Uniwersum Metra ukaże się 22 lutego  nakładem wyd. Insignis. Tytułem wprowadzenia:

 

Opowieści o Ojczyźnie to zbiór zaskakujących i dających do myślenia opowiadań, które pozwalają zajrzeć do wnętrza rosyjskiej duszy. Glukhovsky zabiera nas w przedziwną podróż: trafiamy za kulisy rosyjskich wyborów, odkrywamy mechanizm wydawania drakońskich wyroków, podążamy absurdalnymi ścieżkami awansu partyjnych aparatczyków, lądujemy w samym środku etnicznego konfliktu w armii, który grozi anihilacją Kaukazu, przenosimy się do spowitego siarkową mgłą mrocznego Norylska, a później do nowobogackiej Rublowki, by poznać pewnego uroczego pluszowego misia… A wszystko to utrzymane w poetyce realizmu magicznego.

Poniżej możecie zapoznać się z darmowym fragmentem książki.

Jeśli zaś chcecie dowiedzieć się więcej o samym zbiorze, odwiedźcie naszą stronę Opowieści z Ojczyzny.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.