Zbiór opowiadań "Akolici Cthulhu" od dziś w księgarniach

Od dziś w księgarniach można znaleźć monumentalną antologię opowiadań Akolici Cthulhu. Jest ona częścią serii Kroniki Arkham i, jak nietrudno zgadnąć, spodoba się przede wszystkim miłośnikom twórczości H. P. Lovecrafta.

Zbiór ukazał się nakładem wyd. Vesper. Wśród autorów znalazły się tak uznane nazwiska jak Neil Gaiman, Jorge Luis Borges, Manly Wade Wellman czy Gustav Meyrink.

Tytułem wstępu od polskiego wydawcy:

 

„Akolici Cthulhu” to zbiór opowiadań inspirowanych twórczością H.P. Lovecrafta, które zebrał i opracował znany badacz i popularyzator jego twórczości, Robert M. Price. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich tomów z serii „Kroniki Arkham” utwory, które znalazły się w niniejszej antologii, nie są związane z żadnym konkretnym opowiadaniem Lovecrafta, a nawiązują jedynie do wykreowanego przez niego uniwersum i mitologii. Proponowane krótkie formy literackie powstawały w ciągu kilku dekad – najstarsze z nich pochodzą z lat 30., a najnowsze z lat 90. XX wieku.

Szczegółowe informacje o książce znajdziecie na naszej stronie Akolitów Cthulhu.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.