"Gabinet figur woskowych" Gustava Meyrinka od dziś dostępny w nowym wydaniu

Po wielu latach przerwy do księgarń powrócił zbiór opowiadań Gustava Meyrinka pt. Gabinet figur woskowych. Austriacki pisarz przenosi czytelników w świat pełen tajemnic, przepowiedni i niesamowitych zdarzeń.

Za wznowieniem stoi wyd. Abyssos. Tytułem wprowadzenia:

 

Gabinet figur woskowych to zbiór opowiadań autorstwa Gustava Meyrnika, który został opublikowany w 1924 roku. Meyrink był austriackim pisarzem i jednym z czołowych przedstawicieli literatury grozy i weird fiction.

W Gabinecie figur woskowych Meyrink przenosi czytelnika w świat pełen tajemnic, przepowiedni i niesamowitych zdarzeń. Opowiadania w zbiorze łączą w sobie elementy grozy, surrealizmu i mistycyzmu, tworząc niezwykłą atmosferę.

Każde opowiadanie to odrębna historia, która eksploruje głęboko ludzką naturę, mroczne zakamarki umysłu i granice rzeczywistości. Czytelnik spotyka tu postaci o wyrazistych osobowościach, a ich losy często splatają się w zaskakujący sposób.

Gabinet figur woskowych to niezwykle wciągający zbiór, który zadziwia i intryguje. Meyrink w mistrzowski sposób balansuje na granicy snu i jawy, prowadząc nas przez labirynt emocji i wyobraźni. To lektura nie tylko dla miłośników literatury fantastycznej, ale także dla tych, którzy szukają oryginalnych, niezwykłych historii.

Więcej informacji o książce znajdziecie na naszej stronie nowego wydania Gabinetu figur woskowych.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.