Zbiór dzieł Lorda Dunsany'ego "Bogowie Pegany i inne opowieści fantastyczne" od dziś w księgarniach

Dziś do polskich księgarń zawitała pozycja szczególna, której nie powinien przegapić żaden fan klasycznego fantasy. Mowa o zbiorze utworów Lorda Dunsany'ego zatytułowanym Bogowie Pegāny i inne opowieści fantastyczne.

Książka ukazała się nakładem wyd. Vesper. Tytułem wprowadzenia:

 

Bogowie Pegāny i inne opowieści fantastyczne, pierwsza tak przekrojowa prezentacja Lorda Dunsany’ego w języku polskim, to wybór kilkudziesięciu opowiadań z najlepszego, wczesnego okresu twórczości autora, gdy nie miał on sobie równych jako kreator fantastycznych światów, twórca niezwykłej kosmogonii, przewrotny gawędziarz i baśniopisarz. Podróżnicy po wyimaginowanych krainach, demoniczni żeglarze, błędni i chciwi rycerze, pechowi złodzieje, cudaczne monstra oraz kapryśni, znudzeni i złośliwi bogowie – to tylko część czeredy zaludniającej te olśniewające utwory. Najsłynniejsze dzieło Lorda Dunsany, debiutancki tomik Bogowie Pegāny, prezentujemy w całości. Ozdobą tomu są rysunki angielskiego artysty Sidneya H. Sime’a, który zilustrował wiele książek Dunsany’ego za życia autora.

Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie zbioru Bogowie Pegāny i inne opowieści fantastyczne.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.