"Z pewnego punktu widzenia", antologia na 40-lecie premiery Nowej nadziei, już w księgarniach

Dzisiaj swoją polską premierę miała monumentalna, Gwiezdnowojenna antologia przygotowana na obchody 40 rocznicy premiery Star Wars: Nowa nadzieja. Zbiór zatytułowany Z pewnego punktu widzenia zawiera 40 opowiadań powiązanych z fabułą dzieła George'a Lucasa.

Na liście autorów, którzy dołożyli swoją cegiełkę do powstania tej antologii, znalazło się wielu znamienitych pisarzy fantastyki oraz osób od lat związanych z fandomem Gwiezdnych Wojen, włączając w to m.in. Kena Liu, Christie Golden, E. K. Johnston, Claudię Gray czy Adama Christophera.

Tak niniejszą pozycję przedstawia jej polski wydawca, którym jest Olesiejuk:

 

25 maja 1977 r. świat poznał Hana, Luke’a, Leię, parę droidów, Wookieego, sędziwego czarodzieja, łotra w czerni i galaktykę pełną możliwości. Czterdzieści lat później Gwiezdne Wojny pozostają niezrównanym fenomenem kulturowym, źródłem inspiracji kolejnych pokoleń fanów i twórców. Jeden film – Nowa nadzieja – sprawił, iż w kolejnych dziesięcioleciach pojawiły się następne opowieści, po części dlatego, że odległa galaktyka wydaje się taka prawdopodobna. Dziwni, cudowni bohaterowie zapełniają ekran i zachęcają nas, abyśmy popuścili wodze fantazji. Kim są? Jak się potoczą ich losy? Na kartach tego wyjątkowego zbioru świętujemy dziedzictwo Gwiezdnych Wojen. Ponad czterdziestu zaproszonych autorów interpretuje po swojemu pierwszą w kinach część sagi. Czterdzieści opowiadań przedstawia sceny z Nowej nadziei z perspektywy postaci drugo- i trzecioplanowych. Wśród zaproszonych gości znajdziesz bestsellerowych autorów, trendsetterów i weteranów, którzy kładli podwaliny pod literackie dzieje Gwiezdnych Wojen.

Szczegółowe informacje na temat tej dzisiejszej premiery znajdziecie na naszej stronie zbioru Star Wars. Z pewnego punktu widzenia.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.