Nowa powieść T. Kingfisher "Wypieki defensywne. Przewodnik dla czarodziejów i czarodziejek" od dziś w księgarniach

Od dzisiaj w księgarniach można znaleźć nową powieść T. Kingfisher pt. Wypieki defensywne. Przewodnik dla czarodziejów i czarodziejek. Jak nietrudno zgadnąć, jest to pozycja, która przede wszystkim trafi w gusta miłośników humorystycznego fantasy.

Książka ukazała się nakładem wyd. Sine Qua Non. Tytułem wstępu:

 

Czternastoletnia Mona nie przypomina czarodziejów, których zadaniem jest obrona miasta. Nie potrafi ciskać błys­kawicami ani komunikować się poprzez wodę. Jej przyjacielem jest zakwas, a magia, którą włada Mona, działa na ciasto. Dziewczynka wiedzie spokojne życie w piekarni swojej ciotki, gdzie zaklina piernikowe ludki, by tańczyły. Jednak pewnego dnia życie Mony wywraca się do góry nogami – piekarka na podłodze kuchni znajduje martwe ciało.

Po ulicach miasta Mony grasuje morderca, którego celem jest pozbycie się magicznych mieszkańców, a wygląda na to, że Mona znajduje się na jego liście. Jednak w mieście, w którym nagle zabrakło czarodziejów, zabójca może być najmniejszym zmartwieniem Mony...

Szczegółowe informacje o książce znajdziecie na naszej stronie Wypieków defensywnych.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.