Zbiór nigdy niepublikowanych opowiadań Terry'ego Pratchetta zawita do księgarń na koniec lutego!

Wydawałoby się, że po śmierci Terry'ego Pratchetta miłośnicy jego twórczości nie przeczytają już żadnego nowego utworu mistrza fantasy. Okazuje się, że nic bardziej mylnego, a to za sprawą zbioru Pociągniecie pióra. Zagubione opowieści, które po raz pierwszy umożliwi czytelnikom zapoznanie się z najwcześniejszymi dziełami Brytyjczyka.

Książka ukaże się w Polsce nakładem wyd. Prószyński i S-ka. Tytułem wprowadzenia:

 

Zebrane w tomie „Pociągnięcie pióra” opowiadania to efekt pierwszych lat pisarskiej aktywności pisarza. Żadne z nich nie jest połączone z uniwersum Świata Dysku, ale nie oznacza to, że tom ten jest mniej fantastyczny od pozostałych dzieł pisarza. Pratchett opowiada w nich historie Oga, prehistorycznego wynalazcy ognia (i nie tylko!), tajemniczych duchów nawiedzających ministerstwo, małego miasteczka z dziwną pogodą i gościem nie z tego świata, a także podróżników w czasie. Każda z tych historii jest inna, ale wszystkie łączy to, za czym wszyscy tęsknimy: niepowtarzalne pióro Terry’ego Pratchetta.

Premierę zbioru Pociągniecie pióra. Zagubione opowieści zaplanowano na 27 lutego. Więcej informacji o książce znajdziecie pod powyższym linkiem.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.