Ruszył tegoroczny plebiscyt Nautilusa

Informacja prasowa organizatorów Falkonu 2014:

 

Ruszyła jubileuszowa, dziesiąta edycja Nautilusa - plebiscytu czytelników na najlepszy polski utwór fantastyczny wydany w 2013 roku.

Nagroda przyznawana jest od 2004 roku i można ją otrzymać w jednej z dwóch kategorii: najlepsze opowiadanie roku (utwory o objętości maks. 180 tys. znaków) oraz najlepsza powieść roku (utwory o objętości min. 180 tys. znaków).

W tym roku organizatorzy zmienili nieco formułę, gdyż głosowanie będzie podzielone dwa etapy: eliminacyjny, który wyłoni piątkę nominacji oraz finałowy, w którym głosujący wybiorą zwycięzców spośród nominowanych tytułów. Pierwszy etap trwa od 26 sierpnia do 21 września. Aby wziąć w nim udział należy wysłać wiadomość SMS pod numer 71480 (koszt jednego smsa to 1,23 zł brutto), w której można nominować do trzech tytułów w wybranej kategorii.

Szczegółowe informacje na temat głosowania oraz listę pozycji wraz z przypisanymi im kodami można znaleźć pod tym adresem.

Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na tegorocznym Falkonie. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe statuetki, a na głosujących czekają pakiety nagród.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.