Jump to content

Kot_Behemot

Members
 • Posts

  351
 • Joined

 • Last visited

Kot_Behemot's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Co to jest forum? Mieliśmy kiedyś forum, piękne forum... umarło...
 2. To ten tekst jest przetłumaczony? Bo gramatyka wygląda mi na żywcem wyciągniętą z japońskiego :3
 3. Niestety nie wiem, co znaczy "virtues". Myślałem, że Enklawa jest polskim serwisem :(
 4. Tak. I dlatego będę w odwecie tępił każdego miłośnika średniowiecze :3
 5. Przypuszczam, że z żadnej "fachowej"..jak dla mnie to najprędzej z jakiś pozycji beletrystycznych. Zapewne. Osobiście, nie miałabym nic przeciwko życiu w świecie takim jak ten wykreowany np. w Wiedźminie, który w jakiś tam sposób nawiązuje do średniowiecza , ale jeśli chodzi o przeszłość znaną mi z lekcji historii.. nie wszystko było takie piękne i kolorowe (przemyślałam swoje karygodne zachowanie od czasu poprzedniej dyskusji na temat życia w przeszłości). Chyba w indiach do niedawna było to jeszcze możliwe, jeśli byłabyś wystarczająco wysoko w ichnim systemie kastowym. A może nadal jest? ;]
 6. To, że seks pozbawia kogoś mocy nie jest wcale wymysłem LeGuin - jest to prastare wierzenie obecne w wielu prymitywnych kulturach, choćby u indian południowoamerykańskich.
 7. Surprise, surprise - biblioteki chcą trzymać JAKIŚ poziom literatury :3
 8. No dobrze, a teraz zupełnie bez agresji i złośliwości* Skoro dostrzegasz coś więcej niż fakty - skąd czerpiesz tę wiedzę? Skąd wiesz, na przykład, że ludzie wtedy bardziej szanowali rodzine i przyjaciół niż teraz? Chętnie posłucham - jeśli jest okazja dowiedzieć się czegoś nowego, zawsze skorzystam. Pogoń za wiedzą to akurat jedna z nielicznych rzeczy, które uważam za święte. * Did I just fucking write that?!
 9. A masz jakiś fajny młot dwuręczny, włócznie lub topór? :3
 10. Mam wrażenie, że Mroziowi nie o to chodziło. Złożoność charakteru, Viconia była nieobliczalna. Laska wkurzająca się gdy jesteś albo zbyt słodki, albo zbyt zimny . U Aerie i Jaheiry wyglądało to inaczej . Tak btw. Szkoda, że z Nalią nie można było romansować Przecież Nalia to najbardziej irytująca postać kobieca w całej sadze :|
 11. Słuszne pytanie. Zwłaszcza, że nikt tutaj o średniowieczu nie mówi. Poczytaj troche wcześniejszych postów, zanim weźmiesz udział w dyskusji . Bo? Fail - Naziści nie jeździli na mamutach. Co to ma do rzeczy? Gdzie napisałem o tym, że koczownicy karczowali lasy, drogi mój Mrozie? Pisałem o tym, że karczowanie lasów jest wynalazkiem starszym od cywilizacji i tak jest w istocie - chyba, że teraz te pierwsze kultury osiadłe już nazywamy cywilizacją?
×
×
 • Create New...