Skocz do zawartości

Firefox vs Opera


Jachoo

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi SJ, Twój podpis jest tendencyjny i nie uwzgl?dnia cho?by takiej (smerfastycznej IMO) przegl?darki jak Opera. Warto doda?, i? wed?ug wi?kszo?ci rankingów (mi znanych) Opera jest najmniej wadliw? przegl?dark? z najmniejsz? ilo?ci? b??dów (powiniene? kiedy? spróbowa? z niej skorzysta?)

Polecam!

Pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowa?em i nie przypad?a mi do gustu. Wol? Prostego (ale nie prostackiego!) Liska ;)

//IMHO, temat do zamkni?cia bo mo?e budzi? nie zdrowie emocje.

///W?a?ciwie to wszystkie tematy 'x vs y' nie s? dobrym pomys?em poniewa? jedna strona nie przekona drugie a dochodzi w 100% do zb?dnych k?ótni.  ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Opera mimo wszystko ma prostszy interfejs.

Zauwa?y?em tak?e (nie tylko ja zreszt?), ?e Firefox coraz bardziej upodabnia si? do IE (lub na odwrót) (swego czasu kr??y?y wiadomo?ci o tym, ?e IE i Mozilla dzia?aj? wspólnie). Ponadto, gdy korzystam z 'liska' (w takich miejscach jak kafejki czy biblioteka), cz?sto na niektórych stronach zamiast polskich znaków znajduj? krzaczki (kilka razy zaobserwowa?em te? problemy z wy?wietlaniem skryptów przez ww.). Z Oper? nie mam takich problemów. Jak mniemam, Mozilla oferuje Ci jakie? profity za umieszczanie reklamy w swoim podpisie  ;D.

PS. To Ty (SJ) sprowokowa?e? ow? rozmow? swoj? sygnaturk?  :-*

pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoda ale czy twoj podpis nie jest czasem kryptoreklama :>?

Dlaczego krypto? Przecie to jawna reklama. Tak jak jawna jest reklama mojej strony w mojej sygnaturce.

Co do tematu Firefox vs. Opera, to ja wybieram Safari. Chociaż nie miałem styczności z wersją windowsową, to jednak Safari 3.x na Maka jest ładna, zgrabna, szybka, prosta... Czasem tylko miewa problemy ze stronami, które są napisane w jakiś głupi sposób (np. fora na phpBB których skórki mają błędy w kodzie).

Dlatego mam zainstalowane też Operę i Liska, ale w takich wypadkach częściej korzystam z Lisa.

A i tak wszystko jest lepsze niż IE, szczególnie wersja >=6. Trzeba jakąś ekwilibrystykę uprawiać, żeby stronę stworzyć w taki sposób, żeby IE wyświetlało ją poprawnie. Co Mroz się namęczył, żeby EM wyglądała po ludzku pod IE, a ja nakombinowałem, co zmienić w projektach layoutów, żeby obejść ograniczenia tej przeglądarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobi?cie u?ywam Opery, hcocia? do tej pory w?a?ciwie u?ywa?em wszystkiego prócz IE7 i Opera wydaje mi si? najfunkcjonalniejsza. Nie chcia?bym jej teraz zmieni?. :)

A i tak wszystko jest lepsze ni? IE, szczególnie wersja >=6. Trzeba jak?? ekwilibrystyk? uprawia?, ?eby stron? stworzy? w taki sposób, ?eby IE wy?wietla?o j? poprawnie. Co Mroz si? nam?czy?, ?eby EM wygl?da?a po ludzku pod IE, a ja nakombinowa?em, co zmieni? w projektach layoutów, ?eby obej?? ograniczenia tej przegl?darki...

Jest takie powiedzenie: dobry serwis internetowy tworzy si? w tydzie?, 1 dzie? i pó? godziny. Pó? godziny pisze si? si? kod strony, 1 dzie? si? robi grafiki, tydzie? si? optymalizuje wszystko, ?eby si? pod IE nie krzaczy?o (wer. 6.0 tak wybitnie ?amie wszystkie standardy, ze powinna dosta? jakiego? internetowego pseudo-Nobla.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...