Skocz do zawartości

Face Swapper


aniolbezserca

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio podczas robieniu porządków na Google Drive dokopałem się do starej grafiki do artykułu z 2012 porównującego piłkarzy Realu Madryt do kinowych Avengersów - prostackie przeklejenie twarzy na filmowy plakat. W weekend pobawiłem się nieco Face Swapperem i szczerze mówiąc jestem zaskoczony efektem:

The_Madrid_Avengers_Losblancos.pl.jpg.jpg

Madrid_Avengers.jpg

Avengers-tile.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mrozie

Higuain bardzo się zmienił  przez całą swoją karierę - do Madrytu przyszedł jako młody chłopak o bujnej czuprynie, a karierę kończył jako zakolak z pokaźnym brzuszkiem (zresztą już w stolicy Hiszpanii wypominali mu, że jest za gruby). Tutaj przypomina tego z początków swojej przygody z "Królewskimi".

Dziś pewnie Czarnej Wdowie dałbym zawodniczce z żeńskiej sekcji z największą liczbą bramek, ale z tego co mi się wydaje - wtedy takowej nie było.

Pepe i Ramos to nieszczególnie potrzebowali FaceSwapa więc jak na mój gust najciekawiej wyszedł Casillas.

@Murky

Taka ciekawostka trochę propos wrestlingu - istnieje piłkarz Hulk, który miałby spore szanse w tej dyscyplinie i w sumie trochę nawet do tego komiksowego podobny

XOXOXO

z innej beczki:

Kane negocjujący swój transfer z żydowską kutwą, która rządzi Tottenhamem

867c16d7a048730e612c441a0a5e8b5415e9862f

Kane czy Kano lepszy?

3u5p0l-tile.jpg

Edytowane przez aniolbezserca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2023 o 17:49, aniolbezserca napisał:

Higuain bardzo się zmienił  przez całą swoją karierę - do Madrytu przyszedł jako młody chłopak o bujnej czuprynie, a karierę kończył jako zakolak z pokaźnym brzuszkiem (zresztą już w stolicy Hiszpanii wypominali mu, że jest za gruby). Tutaj przypomina tego z początków swojej przygody z "Królewskimi".

Wiem wiem, to jeden z moich ulubionych piłkarzy. ;)

W dniu 21.08.2023 o 17:49, aniolbezserca napisał:

Dziś pewnie Czarnej Wdowie dałbym zawodniczce z żeńskiej sekcji z największą liczbą bramek, ale z tego co mi się wydaje - wtedy takowej nie było.

Na pewno nie było. Sekcja żeńska liczy sobie 2-3 lata. Nie chce mi się dokładnie sprawdzac, ale na pewno nie więcej.

W dniu 21.08.2023 o 17:49, aniolbezserca napisał:

najciekawiej wyszedł Casillas

Rzekłbym nawet, że najlepiej!

Taki Iker, zanim dorwała go żądna krwi dziennikareczka. ;)

W dniu 21.08.2023 o 17:49, aniolbezserca napisał:

Kane negocjujący swój transfer z żydowską kutwą, która rządzi Tottenhamem

Że niby Kane miałby wynająć Agenta 47? ):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mrozie napisał:

Że niby Kane miałby wynająć Agenta 47? ):

Przyjrzyj się dokładnie - Kane to Agent 47

 

Sprawdziłem - RM przejął jakiś kobiecy klub w 2019 roku i od tego momentu firmuje go swoją nazwą. Jednak co ciekawe Liga Mistrzyń istnieje od 2002 roku ;)

Co do Casillasa - autentycznie zrobiło mi się przykro jak przeczytałem informację o jego rozwodzie. A zaledwie dwa lata wcześniej zawał zakończył jego karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aniolbezserca napisał:
W dniu 28.08.2023 o 11:36, Mrozie napisał:

Że niby Kane miałby wynająć Agenta 47? ):

Przyjrzyj się dokładnie - Kane to Agent 47

Ok, to było dobre! Na to nie zwróciłem uwagi. :)

12 godzin temu, aniolbezserca napisał:

Sprawdziłem - RM przejął jakiś kobiecy klub w 2019 roku i od tego momentu firmuje go swoją nazwą.

Czyli mniej więcej jak mówiłem.

12 godzin temu, aniolbezserca napisał:

Co do Casillasa - autentycznie zrobiło mi się przykro jak przeczytałem informację o jego rozwodzie. A zaledwie dwa lata wcześniej zawał zakończył jego karierę.

Ze zdrowiem miał chłop pecha na koniec, choć mogło się to skończyć znacznie gorzej. Dziennikareczki mi nie żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Murky

Sarevok wyszedł jakoś tak dziwnie ze względu na brak blasku w oku. Jeśli chodzi o Cernda teraz sobie przypomniałem, że miałem dać mu twarz klubowego ogrodnika Paula Burgessa. 

@Mrozie

Pamietam jak jakoś na przełomie 80/09 Real kupił brazylijskiego CR7 - Alipio Brandao, który później okazał się kompletnym niewypałem i który ponoc zakumplował się z Pepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Mój Stary Fanatyk Erpegów dzięki Suno AI ma szansę zostać hitem YouTube’a. Webowa aplikacja umożliwia po wpisaniu promptu (opisu) wygenerowanie krótkiego (od ok. pół minuty do nieco ponad 2 minut) utworu muzycznego z wokalem. Co ciekawe można wrzucić swój tekst piosenki, ale również dobrze AI może go wygenerować na podstawie wytycznych z promptu. Później można również próbować doszlifować wygenerowany wcześniej utwór, który wpadł w ucho gustu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, o możliwościach AI to można byłoby stworzyć osobny wątek. Chcąc nie chcąc mam z tym sporo do czynienia i to doprawdy niesamowite, co można wycisnąć z tych algorytmów... Co nie zmienia faktu, że do użytku komercyjnego czyste wytwory AI nie nadają się. Zbyt duże ryzyko z perspektywy nadal nieukształtowanych kwestii praw autorskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to się powoli zaczynać robić przerażające - o ile wykorzystywanie AI do zabawy nikomu krzywdy nie robią, o tyle pojawiają się sygnały wykorzystywania algorytmów usuwających ubrania ze zdjęć i szantażowania młodych kobiet. Możliwości przerabiania głosu mogą doprowadzić do tego, że ktoś może obudzić się z wziętym przez telefon kredytem czy kompletem diablo drogich garów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to jest realne ryzyko. I pewnie prędzej czy później doczekamy się jakichś regulacji prawnych dot. tych kwestii, natomiast na pewno też znajdą się osoby, które wykorzystają algorytmy do takich celów jak ww. Całkowicie AI nie można zakazać, to już zaszło za daleko, więc... chcąc nie chcąc jakoś będziemy musieli żyć z jej owocami.

Co nie zmienia faktu, że w wielu przypadkach to może być całkiem przydatne narzędzie. Przykładowo narzędzia, które opracowuje właśnie Unity, mogą znacząco otworzyć gaming dla osób niekoniecznie technicznych, co może okazać się ciekawym wyłomem w tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z jednej strony rozumiem niepokój jaki niesie używanie AI w branżach kreatywnych, ale z drugiej Tłumacz Google i inne translatory działają od ponad 15 lat i jakoś tłumacze nie poszli z torbami. Wiele zależy sposobu wykorzystania narzędzia - nozem kuchennym możesz pokroić warzywa na sałatkę albo... poderżnąć komuś gardło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczowi Google'a nadal daleko do ręcznego tłumaczenia, zwłaszcza w nieco bardziej egzotycznych językach. :) W przypadku grafiki i filmów ten postęp AI wydaje się znacznie szybszy, choć oczywiście wytworom AI nadal daleko do ideału.

Co do rynku pracy, AI zapewne wytnie z branży większość juniorów i pozostawi tych, którzy potrafią coś więcej i będą w stanie poprawić wytwory AI. Zawód grafika nie zginie, ale stanie się bardziej ekskluzywny. O, i lepiej płatny, na co obecnie graficy, zwłaszcza 2D, mocno narzekają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...