Piranha Bytes stało się częścią THQ Nordic!

Austriacki wydawca THQ Nordic w ostatnich miesiącach stał się niezwykle aktywny na polu nabywania całych studiów deweloperskich. Po zakupie takich marek jak Logic Artists czy Warhorse Studios, nadszedł czas na kolejną, grubą, RPG-ową rybę - Piranha Bytes!

Jak poinformowano w oficjalnej informacji prasowej, THQ Nordic zakupiło nie tylko samo studio z Essen, ale także intelektualne prawa do takich tytułów jak Gothic, Risen oraz ELEX. Jednocześnie obie strony podkreśliły, że ich współpraca, którą zapoczątkowano przy wydaniu ELEX-a, nie ulegnie zmianie. To oznacza, że Piranha Bytes zachowa pełnię kreatywnej władzy nad swoimi projektami, podczas gdy THQ Nordic skupi się na wydawaniu gier niemieckiego studia.

 

Są w życiu takie sytuacje, kiedy myślisz sobie: "to brzmi dobrze". Cóż, to właśnie jedna z nich. Przez kilka ostatnich lat pracowaliśmy nad pewnymi wielkimi, wspaniałymi rzeczami i jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym, co może przynieść przyszłość u boku odpowiedniego partnera, wewnątrz odpowiedniej sieci firm. Chcemy kontynuować tworzenie wspaniałych, pamiętnych, ważnych gier, zachowując przy tym tak wiele kreatywnej wolności, jak tylko możemy. Będąc w THQ Nordic, wiemy że jesteśmy częścią rodziny, która wspiera to z całych sił - powiedział Björn Pankratz, dyrektor projektowy w Piranha Bytes.

Prace nad ELEX 2 już się rozpoczęły, choć niewątpliwie dzięki asyście THQ Nordic Piranie będą mogły pozwolić sobie na jeszcze większych rozmach niż w przypadku jedynki. Pozostaje pytanie: czy w dłuższej pespektywie możemy liczyć na nowe gry z serii Gothic i/lub Risen lub przynajmniej odświeżone wersje hitów sprzed lat? THQ Nordic na razie odmawia komentarza w tej sprawie, więc nie można niczego wykluczyć!


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.