CDPR będzie bronić się przed pozwami dot. Cyberpunka 2077

Wygląda na to, że nie tylko deweloperzy Cyberpunka 2077 mają po premierze gry pełne ręce roboty. Prawnicy pracujący dla CD Projekt RED również muszą zakasać rękawy, bowiem polskie studio otrzymało pierwszy pozew dot. wprowadzenia w błąd inwestorów spółki.

Przypomnijmy, że cała sprawa rozbija się przede wszystkim o wydanie Cyberpunka 2077 na konsole starej generacji. Owa wersja okazała się niemal niegrywalna, o czym CDPR nie raczyło informować wcześniej w oficjalnych komunikatach. Wielu inwestorów czuje się oszukanych, ponieważ fatalny start action RPG-a na PS4 i Xbox One przyczynił się do gwałtownego spadku wartości akcji Grupy CD Projekt.

W związku z powyższym polski producent gier wydał następujące oświadczenie:

 

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii cywilnego pozwu zbiorowego, przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami “OTGLY” oraz “OTGLF” i opartych na akcjach Spółki. Pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej czy działania Spółki i jej Członków Zarządu związane z premierą gry Cyberpunk 2077 stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez między innymi wprowadzenie inwestorów w błąd doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie.

Treść pozwu nie określa wartości roszczenia.

Spółka podejmie aktywną obronę przed wszelkimi tego typu roszczeniami.

Sprawa jest poważna i niewątpliwie będzie miała ciąg dalszy. O postępach będziemy informować na bieżąco.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.