Neverwinter, Star Trek Online i seria Torchlight w liczbach

Niedawno amerykańska gałąź Perfect World Entertainment, do której należy m.in. Cryptic Studios, została kupiona przez szwedzki holding Embracer Group AB. Przy tej okazji powstało kilka biznesowych prezentacji prezentujących prawdziwe liczby dot. gier z portfolio spółki, a te wyciekły właśnie do sieci.

W rezultacie można dowiedzieć się, jak prezentują się dotychczasowe wyniki dot. liczby graczy oraz przychodów z takich gier jak Neverwinter, Star Trek Online i seria Torchlight.

Wśród powyższej trójki zdecydowanym liderem jest Neverwinter. MMORPG osadzony w świecie Zapomnianych Krain od momentu premiery zgromadził ponad 20 mln graczy, którzy w tym czasie zapewnili twórcom przychód rzędu 400 mln dolarów.

 

Na drugim miejsce znajduje się Star Trek Online, gdzie 6 mln graczy wygenerowało 240 mln dolarów przychodu. Seria Torchlight sprzedała się w nakładzie 5 mln egzemplarzy, generując 64 mln dolarów przychodu. Biorąc jednak pod uwagę słabe wyniki sprzedażowe "trójki", można założyć, że za te liczby odpowiadają przede wszystkim dwie pierwsze odsłony gry, stworzone przez Runic Games.

Wśród "własności", które zostały zakupione przez Embracer Group AB, znajdują się także takie tytuły jak Remnant from the Ashes, Champions Online, Gigantic oraz Hob. Cała transakcja zamknęła się w 125 mln dolarów, zapłacona w połowie w gotówce, a w połowie w udziałach w spółce. Nowy subsydiariusz spodziewa się w tym roku 77 mln dolarów przychodu, "wyjścia na zero" w przyszłym roku i 22-33 mln dolarów zysku operacyjnego w roku kolejnym.

Powyższe wyniki pokazują popularność ww. tytułów, choć brakuje w nich podziału na platformy czy rynki, co z pewnością rzuciłoby nieco więcej światła na dystrybucję gier przez Perfect World Entertainment. Niewątpliwie jednak dane te zostaną wzięte pod uwagę przy planowaniu przyszłości każdej z gier, teraz już pod egidą Embracer Group AB.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.