Torchlight III

Podstawowe informacje

W Torchlight III minęło sto lat od wydarzeń z Torchlight II, gdy wielcy bohaterowie pokonali Złego Alchemika („The Dark Alchemist”) i zapieczętowali serce Władcy Zaświatów („Netherlord”) wewnątrz Rdzenia Zegara („Clockwork Core”). Ci legendarni wojownicy wieki temu zaprowadzili pokój w świecie Novastrai – jednak teraz jest on ponownie zagrożony, gdy Cesarstwo Żaru („Ember Empire”) znajduje się na skraju upadku, ponieważ grozi mu inwazja Netherima i jego sojuszników. Aby uratować Novastraię, gracze Torchlight III będą musieli zjednoczyć siły i odważnie wyruszyć na granicę w poszukiwaniu sławy, chwały i nowych przygód – albowiem to ich kolej, aby stali się legendami, których potrzebuje świat.

Poniżej znajduje się szczegółowa lista funkcji z pełnej wersji gry Torchlight III

 • Przemierzaj granicę – Gracze mogą badać dzikie tereny gry, przeżywać swoją przygodę razem ze znajomymi, zbierać materiały do wytwarzania przedmiotów, używać magicznych map do odkrywania niezbadanych lochów lub chwalić się swoim dorobkiem w mieście! Na nowej granicy zawsze znajdzie się coś do roboty.
 • Buduj i modernizuj swój fort – Czas na odbudowę! Każdy gracz będzie mógł rozbudowywać fort przypisany do swojego konta, w którym możliwe będzie ulepszenie ekwipunku i rozbudowywanie twierdzy, aby móc być z niej dumnym pośród znajomych i na całym świecie. Gra pozwala na tworzenie potężnych pomników, stajni dla zwierzaków i wiele więcej!
 • Wybierz Relikwię – Relikwie to potężne obiekty dające graczom dostęp do szerokiej palety umiejętności aktywnych i pasywnych. Gracze wybierają jedną z pięciu relikwii na początku swojej przygody i używają punktów umiejętności do odblokowywania lub wzmacniania ich możliwości. Relikwie są ważnymi elementami strategii rozwijania postaci, więc wybieraj ostrożnie!
 • Zbierz epickie wyposażenie – Zbierz tysiące różnych elementów pancerza i uzbrojenia, które napotkasz na granicy – takich jak urzekające kapelusze, stroje dla zwierzaków i unikalne środki transportu. Gracze mogą wybierać spośród szerokiej palety broni, aby znaleźć tę odpowiednią do swojego wyjątkowego stylu gry i sposobu prowadzenia postaci. Z ponad setką legendarnych przedmiotów, poszukiwacze przygód mogą również na stałe odblokować zdolności specjalne, aby uczynić swoich bohaterów jeszcze bardziej niepowtarzalnymi i potężnymi.
 • Wielki powrót zwierzaków – U boku każdego gracza walczącego o chwałę i sławę zawsze będzie stać niezawodny zwierzęcy towarzysz! Każdy spośród wielu gatunków pupili dostępny jest w całym mnóstwie różnych kolorów i stylów – więc nie przywiązuj się do pierwszego zwierzaka, którego znajdziesz! Możliwe jest również wzmocnienie pupili poprzez dodawanie im umiejętności lub zakładanie im ekwipunku – a wszystko to, aby razem stanąć do drużynowej walki. Zwierzaki posiadają również swoje obszerne ekwipunku do przechowywania przedmiotów – a gracze mogą wysyłać tych towarzyszy do miasta, gdzie sprzedadzą łupy znalezione przez nich na granicy.
 • Stwórz własnego bohatera – Z czterema unikalnymi klasami do wyboru, ponad 20 kombinacjami klas i relikwii – z której każda oferuje unikalny sposób rozgrywki – i szeroką paletą wyborów podczas wydawania punktów umiejętności, gracze mogą wykorzystać unikalne mechaniki wybranej postaci do zoptymalizowania ilości zadawanych obrażeń i zwiększenia swoich szans na przetrwanie. Torchlight III umożliwia zebranie epickich przedmiotów, dobór mocy relikwii i dostosowywanie zestawów ekwipunku, aby stworzyć unikalny styl walki dla swojego herosa.

Torchlight III zawiera cztery zróżnicowane klasy postaci i pięć potężnych relikwii o unikalnych zdolnościach i mocach: Klasy:

 • Czarodziej „Dusk Mage” to zaklinacz, który opanował moce energii światła i mroku – i z których korzysta do miotania niszczycielskich zaklęć.
 • Robot „Forged” to potężna machina używająca arsenału uzbrojenia do podpalania i wysadzania w powietrze swoich przeciwników.
 • Kowal „Railmaster” to doświadczony miłośnik mocy lokomotyw wkraczający do walki z potężnym młotem i uzbrojonym po zęby pociągiem bitewnym.
 • Strzelec „Sharpshooter” łączy w sobie nienaganną precyzję z bronią dystansową i magicznymi akcesoriami, aby siać spustoszenie wśród wrogów na dużą odległość.

Relikwie:

 • „Bane” (Zmora) – przyzywa roje pajęczaków i miota salwami zabójczej trucizny.
 • „Blood Drinker” (Krwiopijca) – leczy rany gracza, jednocześnie wykrwawiając jego przeciwników.
 • „Coldheart” (Mroźne serce) – umożliwia kontrole tłumu poprzez zamrażanie, spowalnianie lub odrzucanie zbliżających się wrogów.
 • „Electrode” (Elektroda) – uwalnia nieprzewidywalne impulsy elektrycznej energii.
 • „Flaming Destroyer” (Ognisty niszczyciel) – spala wrogów i podpala otoczenie.
 • Data premiery (świat):
 • Data premiery (Polska):
 • Oficjalna strona: https://www.torchlight3.com/

News

Niedawno amerykańska gałąź Perfect World Entertainment, do której należy m.in. Cryptic Studios, została kupiona przez szwedzki holding Embracer Group AB. Przy tej okazji powstało kilka biznesowych prezentacji prezentujących prawdziwe liczby dot. gier z portfolio spółki, a te wyciekły właśnie do sieci.

więcej...