Overwatch 2 z ostateczną datą premiery i... darmowym dostępem!

Różne źródła donosiły, że prace nad Overwatch 2 bynajmniej nie przebiegały w sposób, w jaki życzyłby sobie tego Blizzard. Kontynuacja hitowego MMO jest już jednak bardzo blisko premiery, a w dodatku na graczy czeka prawdziwie rewolucyjna zmiana!

Producent gry postanowił bowiem, że Overwatch 2 będzie... całkowicie darmowe! Jak tłumaczy:

 

Wierzymy, że gra polega przede wszystkim na interakcjach społecznościowych, które powinny być przeżywane wspólnie ze wszystkimi. Przejście na darmowy model otworzy świat Overwatch na więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. Usunięcie bariery wejścia sprawi, że każdy będzie mógł łatwo i szybko dołączyć do meczu ze znajomymi, i to właśnie inkluzywność była głównym powodem naszej decyzji. Gdy trzymamy się razem i działamy jako zespół, nic nie stanie nam na drodze.

Oczywiście nie ma niczego całkowicie za darmo  -po prostu Overwatch 2 przechodzi na model free-2-play. Blizzard udostępni graczom Karnet Bojowy, dzięki któremu odblokują oni nową zawartość, obejmującą nowych bohaterów, tryby gry, mapy, elementy ozdobne i nie tylko. Wszystko to w ramach regularnych aktualizacji sezonowych. Sklep w grze? Tak. Lootboksy? Nie.

Jak to wygląda w praktyce? Wystarczy spojrzeć na krótko- i długoterminowe plany rozwoju gry.

W sezonie 1. gracze mogą spodziewać się nowych, grywalnych postaci takich jak Sojourn, Królowej Junkertown i niezapowiedzianego bohatera wsparcia. Do tego Blizzard szykuje nową rozgrywkę 5 na 5, przerobionych bohaterów, nowe mapy i więcej niespodzianek. Wprowadzony zostanie także odmieniony tryb rywalizacji, który zapewni graczom więcej sposobów na poprawę umiejętności i zwiększenie satysfakcji z czynionych postępów. Dzięki przejściu na grę 5 na 5, gracze będą mieli większy wpływ na poszczególne mecze. Udostępnione zostaną też dodatkowe systemy, które pomogą śledzić osobisty wkład w każdą rozgrywkę.

Sezon 2. wprowadzi nowego tanka, mapę oraz zestaw wyjątkowych skórek. W 2023 r. na warsztat pójdą nowe wątki fabularne wraz z premierą trybu PvE oraz wprowadzeniem do gry nowych bohaterów, map i trybów. Wszystkie te plany w nieco skondensowanej formie można obejrzeć na poniższej infografice.

Ponadto, w ramach podziękowań dla weteranów serii, pakiet założycielski Overwatch 2 będzie dostępny w grze za darmo dla wszystkich, którzy posiadają pierwszą część Overwatch. Pakiet założycielski zawierać będzie 2 epickie skórki i wyjątkowy portret założyciela, a także prezent niespodziankę, który zostanie ujawniony przed premierą gry.

Aby otrzymać prawo do pakietu założycielskiego, gracze muszą posiadać Overwatch przed 23 czerwca 2022, godz. 20:00 czasu polskiego. Aby odebrać pakiet założycielski, gracze muszą zalogować się do gry przed 6 grudnia 2022, godz. 8:59 czasu polskiego. Wlicza się w to zalogowanie do Overwatch przed 4 października lub zalogowanie się do Overwatch 2 po premierze!

A kiedy zatem odbędzie się premiera Overwatch 2? Otóż już 4 października, dlatego najlepiej już teraz zaznaczyć sobie tę datę kalendarzu. Kto nie chce czekać tak długo, ten może spróbować dołączyć do kolejnej fazy beta-testów gry, która rozpocznie się już 28 czerwca.

Overwatch 2 w modelu free-2-play. za to ze znacznie częstszymi, sezonowymi aktualizacjami. Jak oceniacie te zmiany?


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.