Blizzard podsumował 2023 rok i zarysował plany na kolejny

Rok 2023 obfitował w ważne wydarzenia dla teraźniejszości i przyszłości Blizzarda oraz jego gier. Wszystko wskazuje na to, że kolejny rok będzie mniej ekscytujący, o czym szefowie studia przekonują w swoim oficjalnym podsumowaniu.

Warto przypomnieć, że tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy mieliśmy okazję przeżyć...

  • światową premierę Diablo IV;
  • szereg istotnych aktualizacji w World of Warcraft: Dragonflight oraz WoW Classic;
  • premiery trzech rozszerzeń do Hearthstone'a: Festiwalu Legend, Tytanów i Finałowego starcia na Bezludziu;
  • powrót BlizzConu z wydaniem pierwszej mobilnej gry w uniwersum Warcrafta - Warcraft Rumble;
  • wiele zmian i świeżej zawartości w Diablo Immortal, włączając w to pierwszą nową klasę od prawie 10 lat – Rycerza Krwi.

Wisienką na torcie było przejęcie przez Microsoft firmy Activision Blizzard, które stało się największym takim "zakupem" w historii gamingu i stawia przed "Zamiecią" zupełnie nowe perspektywy rozwoju.

 

Jak zespoły pracujące nad grami Blizzarda zamierzają wykorzystać nowe zasoby w 2024 r.? Przypomnijmy, że w planach studiach znajdują się m.in.:

  • premiera nowego dodatku do World of Warcraft pt. The War Within, będącego pierwszej częścią nowej trylogii Worldsoul Saga;
  • mechanika sezonów w Warcraft Rumble, która przyniesie nowe mini, rajdy i wiele więcej;
  • nowe sezony Diablo IV, a także premiera pierwszego pełnokrwistego dodatku - Vessel of Hatred;
  • trzech nowych bohaterów w Overwatch 2: Venture, bohater występujący pod pseudonimem Kosmiczny Komandos, a także nieujawniony dotąd tank. Ponadto pojawi się też nowy tryb rozgrywki, a Rywalizacja poddana zostanie przeróbce;
  • nowe projekty, o których Blizzard - być może - wspomni na kolejnym BlizzConie.

Jak zatem widać, przyszłość "Zamieci" rysuje się raczej w jasnych barwach, szczególnie pod nowym przewodnictwem Microsoftu. Czas pokaże, czy ten ruch okaże się dobry nie tylko panów w garniturach, ale także dla nas samych graczy, zwykłych graczy.

Z pełną treścią podsumowania, które przygotował prezes Blizzard Entertainment, Mike Ybarra, możecie zapoznać się na oficjalnej stronie studia.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.