Humorystyczne RPG akcji Yet Another Fantasy Title oficjalnie zapowiedziane

Nie każda produkcja fantasy musi być śmiertelnie poważna, o czym przekonywał już szereg różnych gier z Dungeon of Naheulbeuk na czele. Miłośnicy humorystycznych RPG-ów wkrótce będą mogli zatopić się w kolejnej takiej produkcji. Oto nadchodzi YAFT, czyli w rozwinięciu Yet Another Fantasy Title.

Niemal każdy świat fantasy ma swojego Wybrańca. Kraina w Yet Another Fantasy Title (YAFT) już go straciła. Gracz wciela się w przeciętnego łotra, który przypadkiem zabija zbawcę królestwa i kradnie jego jednorożca. Teraz to na barkach tego wzorcowego antybohatera leży zabicie smoka, kradzież pierścienia oraz zdobycie szacunku... elfów ulicy, a także innych ras - wszakże każdy sojusznik przyda się przed wyruszeniem w drogę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by porzucić wykonywanie mniej lub bardziej epickich misji i siać zniszczenie i zagładę jako, cóż, zwykły łotr.

Gracze, którzy zdecydują się na tę niezwykłą wyprawę, napotkają na swoją drodze mnóśtwo różnych odniesień do popkultury, ze szczególnym uwzględnieniem znanych książek i filmów fantasy. Pod względem mechaniki żarty się kończą - YAFT jest klasycznym RPG akcji w otwartym świecie. Bohaterowie mogą podążać za głównym wątkiem fabularnym lub po prostu eksplorować świat gry, przemierzając go na grzbiecie konia, jednorożca lub wilka. Pokaźny arsenał broni białej i dystansowej oraz liczne zaklęcia pozwolą dostosować rozgrywkę do własnych preferencji.

 

Jeśli nie wierzycie, to obejrzyjcie pierwszy zwiastun gry.

Za stworzenie YAFT odpowiada studia Atomic Wolf, które posiada na swoim koncie już grę Liberated. Tym razem producenci gry postanowili uderzyć w zupełnie inne tony, a o tym, czy odniosą sukces, przekonamy się gdy... zostanie znaleziony pierścień. Taka bowiem data premiery widnieje na Steamie. Niemniej jeśli niniejszy news was zaintrygował, to pod powyższym linkiem możecie dodać Yet Another Fantasy Title do swojej listy życzeń i cierpliwie oczekiwać premiery.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.