Święci Rycerze dołączają do wczesnej wersji Baldur's Gate III

Podczas niedawnej gali The Game Awards 2022 Larian Studios pokazało nowy zwiastun Baldur's Gate III, ujawniło datę premiery pełnej wersji gry oraz zapowiedziało powroty kilku znanych twarzy. Tymczasem teraz do wczesnej wersji taktycznego cRPG-a zawitał Patch 9, który wprowadza szereg nowości i udoskonaleń, w tym całkowicie nową klasę postaci: Paladyna.

Ci święci rycerze raczej nie zaskoczą swoimi możliwościami żadnego z miłośników Dungeons & Dragons. Paladyni są doskonałą mieszanką wojownika i kapłana, który naciera na wrogów niczym czołg, a jednocześnie może wesprzeć swoich towarzyszy zdolnościami uzdrowicielskimi.

Paladyni w Baldur's Gate III już teraz posiadają dostęp do trzech podklas związanych z ich przysięgami. Przysięga Starożytnych stawia ich po stronie światła i natury, czyniąc pierwszymi obrońcami życia. Przysięga Poświęcenia przeznaczona jest dla tych, którzy zamierzają skupić się na czynieniu większego dobra i, cóż, poświęcać się dla dobra innych. Wreszcie jest też Przysięga... w zasadzie to nie Przysięga.

 

Trzecią specjalizacją Paladyna jest bowiem Wiarołomca. Ta podklasa zostanie odblokowania w momencie, gdy święty rycerz sprzeniewierzy się swoim wartościom i np. zabije niewinną osobę. Pozwoli ona jednak odkryć mroczne zakamarki duszy Paladyna i np. podążać ścieżką sprawiedliwości wytyczoną przez... siebie samego.

Nowa klasa postaci to jednak nie wszystko. Patch 9 pozwoli bohaterom wznieść się w powietrze dzięki umiejętności latania oraz - po raz pierwszy w historii gry! - awansować na poz. 5, tym samym znacząco zwiększając ich możliwości. Nie bez znaczenia jest również wprowadzenie szeregu zmian do systemu reakcji, dzięki czemu bohaterowie będą się teraz zachowywać w czasie walki w nieco inny sposób lub oczekiwać na decyzję gracza (np. w przypadku możliwości zastosowania kontrzaklęcia). Jak zawsze łatka likwiduje też pokaźną liczbę błędów i wprowadza korekty balansujące rozgrywkę.

Kompletny, półtoragodzinny Panel from Hell, podczas którego przedstawiono Patch 9 do wczesnej wersji Baldur's Gate III, klasę Paladyna oraz wiele innych zmian i nowości, możecie obejrzeć poniżej.

Jeśli interesuje was kompletna lista zmian, jakie oferuje niniejsza aktualizacja, to znajdziecie ją choćby na Steamie.

Warto zaznaczyć, że Patch 9 jest ostatnią aktualizacją do wczesnej wersji Baldur's Gate III. Premiera pełnej wersji gry została zaplanowana na sierpień 2023 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.