Shiro Games ujawniło datę premiery pełnej wersji gry Wartales

Po ponad roku spędzonym w fazie Wczesnego Dostępu producenci ze studia Shiro Games nabrali już pewności, że ich najnowsza produkcja - Wartales - jest gotowa na premierę swojej pełnej wersji. Odbędzie się ona szybciej, niż można było przypuszczać!

Finalna wersja gry zadebiutuje bowiem na Steamie już 12 kwietnia. Informacja została ogłoszona dzisiaj podczas Future Games Show, w czasie którego zaprezentowano również nowy zwiastun tego taktycznego cRPG-a. Obejrzycie go poniżej.

 

Przypomnijmy, że Wartales jest taktycznym, turowym cRPG-iem osadzonym w quasi-średniowiecznym świecie low-fantasy. Wielka Plaga przetrzebiła populację tylko po to, by przez stulecia ropieć w duszach tych, którzy pozostali przy życiu. To dlatego w produkcji Shiro Games gracze nie zostaną wielkimi bohaterami, lecz muszą walczyć o żywność i fundusze, aby zasilić stale powiększającą się drużynę, przeszukiwać opuszczone wioski, opuszczone kopalnie i wiele więcej. Wszystko po to, by odkryć pokiereszowaną i skomplikowaną historię zniszczonego bitwą świata.

Wczesna wersja Wartales sprzedała się już w nakładzie 400 tys. egzemplarzy, uzyskując przy tym ponad 9 tys pozytywnych opinii na Steamie (ok. 90% całości). W chwili obecnej gra Shiro Games oferuje już w pełni otwarty świat, który może dostarczyć ponad 100 godzin zabawy, tryb kooperacji oraz polską, kinową lokalizację. A ma być tylko lepiej!

Podczas Future Games Show twórcy gry Wartales ujawnili również nowy region świata: Alazar. Ta górzysta kraina zawiera zupełnie nowy wątek fabularny, nowe zbroje dla trzech frakcji i nowych wrogów do pokonania. Ponadto deweloperzy zapowiedzieli zmiany balansujące rozgrywkę, a także nowe opcje personalizacji postaci takie jak zarost, włosy, twarze. Wszystko to zawita do gry w dniu premiery wersji 1.0 czyli już 12 kwietnia.

Jeśli nie chcecie czekać, możecie już teraz wybrać najemniczą drogę życia i zakupić wczesną wersję Wartales na Steamie. To uszczupli jednak sakiewkę o 124,99 zł.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.