Wartales: pierwszy Community Update wprowadza hełmy!

Shiro Games wydało pierwszą dużą, darmową aktualizację Wartales od czasu premiery pełnej wersji gry. Na długiej liście zmian jest m.in. dodanie hełmów - elementu ekwipunku, na którego brak narzekało wielu dowódców najemniczych grup.

Jak nietrudno zgadnąć, hełmy w Wartales pełnią dwojaką funkcję: zapewniają noszącym je bohaterom dodatkową ochronę oraz - rzecz jasna - wpływają na ich wygląd. Tę ostatnią funkcję można jednak wyłączyć, jeśli tylko ktoś preferuje oglądać twarze swoich najemników bez hełmów. Ponadto, gdyby ktoś chciał zachować bonusy gwarantowane przez hełm, który zdecydowanie mu się nie podoba, może skorzystać z nowej funkcjonalności "znaczków".

O co chodzi? Otóż rzecz jest bardzo prosta: z takim hełmem należy udać się do odpowiedniego rzemieślnika, który za drobną opłatą rozłoży ów element ekwipunku na czynniki pierwsze, a zaklęte w nim bonusy zamieni we wspomniane "znaczki". Te z kolei będzie można potem umieścić na dowolnym innym hełmie, tym samym rozwiązując problem przy niewielkim nakładzie sił i środków finansowych.

 

To bynajmniej nie wszystko, czego gracze Wartales mogą spodziewać się po Community Update #1. Aktualizacja wprowadza również nowego przeciwnika, nowy rodzaj składników rzemieślniczych, nowe pieśni dla bardów, a także szereg istotnych usprawnień w obrębie mechaniki zasadzek. Nie można też nie wspomnieć o zmianach, jakie poczyniono przy progresji postaci, szczególnie na najwyższych poziomach, by osiągnięcie ich było nieco łatwiejsze. Przebalansowano też poziom trudności misji na tablicach ogłoszeń, a także dodano szereg udoskonaleń interfejsu użytkownika - jeśli czekaliście na skrót klawiszowy dla szybkiego zapisu, oto nareszcie jest!

Jak to zwykle bywa, nowa łatka do Wartales usuwa również szereg bugów i wprowadza nieco mniejsze optymalizacje rozgrywki. Z pełną listą zmian, jakie zawiera w sobie Community Update #1, możecie zapoznać się na Steamie.

Warto przypomnieć, że jest to zaledwie pierwsza z szeregu dużych aktualizacji na oficjalnej roadmapie Wartales. Kolejna, duża, darmowa aktualizacja gry została zaplanowana na trzeci kwartał 2023 r.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.