Wartales z obsługą gamingowych kontrolerów i jasnymi planami na przyszłość

Shiro Games wypuściło właśnie nową aktualizację Wartales, która wprowadza do gry długo oczekiwane wsparcie dla gamingowych kontrolerów. Producenci opublikowali również dwa dzienniki deweloperskie, w których nakreślili plany wobec kolejnego dużego patcha.

Najnowsza łatka dodała nie tylko wspomniane udoskonalenia w sterowaniu, ale również usunęła szereg błędów związanych z rozgrywką, zadaniami, czy trybem co-op. Chwilę później Francuzi wydali również małego hotfiksa, który wykluczył z gry kilka kolejnych bugów.

A co z przyszłością Wartales? Otóż na horyzoncie rysuje się już Community Update #2, o którym wiemy już, że wprowadzi ważne zmiany w funcjonowaniu Ścieżek. To jednak nie wszystko.

 

Nowa aktualizacja to również szereg zmian i nowości w obrębie systemu walki. Gracze zyskają znacznie większe możliwości w zakresie wykorzystania otoczenia, dzięki czemu w przeciwników będzie można rzucać nawet... dyniami. Do tego należy spodziewać się nowego, Ekstremalnego poziomu trudności, który znacząco podwyższy poprzeczkę każdemu, kto lubi wyzwania, a także szeregu pomniejszych poprawek w obrębie interfejsu użytkownika, ucieczki z pola bitwy czy znajdowanych łupów.

Community Update #2 wprowadzi również nowinki w obszarze obozowiska oraz zarządzania swoją bandą najemników. Poszczególni bohaterowie zyskają nowe opcje personalizacji, a także nowe rodzaje interakcji, które znacząco wpłyną na relacje w drużynie i... posiadane bonusy. Ciekawą nowością są z pewnością oferty werbunkowe, które za określoną sumę złota pozwolą wywiesić ogłoszenie i spróbować zwerbować najemnika o konkretnych umiejętnościach. W obozowiskach z kolei pojawią się nowe obiekty i aktywności, które w zależności od lokacji, umożliwią pozyskanie dodatkowych bonusów.

I jak wam się podobają te nowości? Warto przypomnieć, że zgodnie ze zaktualizowaną roadmapą, Community Update #2 powinien trafić w ręce graczy Wartales jeszcze we wrześniu.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.