The Inquisitor, gra oparta na Cyklu Inkwizytorskim Jacka Piekary, dostępna od dziś!

Dokonało się! Dziś swojej oficjalnej premiery doczekała się gra The Inquisitor, która została oparta na doskonale znanym polskim czytelnikom fantastyki Cyklu Inkwizytorskim Jacka Piekary.

Przypomnijmy, że debiutancka produkcja polskiego studia The Dust rozgrywa się w alternatywnej wersji świata, w którym Jezus nie umarł na krzyżu, lecz zszedł z niego i brutalnie rozprawił się ze swoimi wrogami. Od tamtych wydarzeń minęły wieki. Tysiąc pięćset lat później gorliwi inkwizytorzy strzegą czystości wiary, egzekwując silną ręką praw przesiąkniętego krwią Kościoła.

W The Inquisitor gracz wciela się w tytułowego Inkwizytora Świętego Officjum i zarazem głównego bohatera książek Piekary, Mordimera Madderdina. Wszystko rozpoczyna się, gdy przełożeni wysyłają utalentowego sługę Boga do przepełnionego grzesznikami miasta Koenigstein. Mordimer musi wykonać powierzone mu zadanie i rozwiązać sprawę tajemniczego morderstwa, rozprawić się z innowiercami i jednocześnie... odkryć prawdę o mrocznym złu z innego świata, które próbuje się z niego uwolnić.

 

Premierowy zwiastun gry obejrzycie poniżej.

The Inquisitor zawiera nieliniową fabułę z licznymi wyborami moralnymi. Jako Inkwizytor, gracz otrzyma wiele możliwości prowadzenia śledztwa: od perswazji i przesłuchań, mniej lub bardziej brutalnych, po tortury i morderstwa. Nie zabraknie możliwości do wykazania się zdolnością szermierki, a nawet do odwiedzenia... Nieświata!

Produkcję studia The Dust można już nabyć m.in. na Steamie w cenie 169,99 zł. Dostępna jest również Deluxe Edition w cenie 219,99 zł, która poza samą grą zapewnia też dostęp do oficjalnej ścieżki dźwiękowej w wersji cyfrowej, cyfrowej wersji kompendium świata stworzonego przez Jacka Piekarę, a także stroju wielkiego mistrza, oczywiście do wykorzystania na ulicach Koenigstein.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.