Jacek Piekara

Biogram

Zawód: zrezygnowałem ze świetlanej (z całą pewnością!) kariery prawnika, aby zostać dziennikarzem radiowym i prasowym.

Znak Zodiaku: łączę twardość prącego przez życie Byka z mądrością chińskiego Węża (a przynajmniej tak to sobie wyobrażam).

Ulubione zajęcie: zbyt nieprzyzwoite, abym szczegółowo się o nim rozpisywał. Ale poza nim, lubię w eleganckich miejscach biesiadować z grupą wyselekcjonowanych przyjaciół (i nie ma wśród nich agentów KGB).

Miasto, w którym chciałbym teraz żyć: chciałbym mieć piękny dom na jednej ze spokojnych, pacyficznych wysp. Miasta nie są mi potrzebne do życia.

Epoka, w której chciałbym żyć: czasy antycznego Rzymu pod warunkiem, że byłbym prowincjonalnym arystokratą, nie wdającym się w rozgrywki polityczne stolicy.

Czego już nigdy nie uda mi się osiągnąć: zrobić wywiadu z Hitlerem, słuchać jak stutysięczny stadion skanduje moje nazwisko, gdyż właśnie wbiłem decydującą bramkę, zdobyć mistrzostwa świata w lotach narciarskich, mieć z powrotem 16 lat, by móc o tym wszystkim realnie marzyć (no może oprócz wywiadu z Hitlerem, bo tu nic by już nie pomogło).

Największe marzenie: absolutne, totalne i budzące zdumienie lekarzy zdrowie, a poza tym 1 procent z majątku Billa Gatesa. Później jakoś już by samo poszło.

Gdybym spotkał Złotą Rybkę, to: poprosiłbym o spełnienie powyższego marzenia oraz żeby stale pojawiała się każdego 19 maja, czyli w dniu moich urodzin (oczywiście w pełnej gotowości spełnieniowo-życzeniowej!).

Ulubiona maksyma: "Jeśli zbyt długo patrzysz w otchłań, to uważaj, bo otchłań zacznie patrzeć w ciebie" oraz "Pukajcie, a będzie wam otworzone".

Czego nienawidzę: czerwonych we wszelkiej postaci i ich arogancji, chamstwa, pazerności oraz głupoty.

Co uwielbiam: uroki życia. A nade wszystko kobiety, które wiedzą, jak być jednocześnie dziwką i damą.

Dokonania: napisałem kilka książek, parę tysięcy artykułów oraz opowiadań, poprowadziłem setki audycji radiowych oraz telewizyjnych. Miałem przyjemność pracować jako reżyser dubbingu z czołówką polskich aktorów. Stworzyłem oraz przez trzy lata prowadziłem dwumiesięcznik Fantasy, pierwszy w Polsce wysokonakładowy i profesjonalny magazyn poświęcony fantastyce oraz pograniczom fantastyki.

News

więcej...

Pod lupą

Szubienicznik - Jacek Piekara - recenzja

Po krótkim i burzliwym romansie Jacka Piekary z powieścią historyczną, którego dzieckiem jest udany Charakternik, autor ponownie zwraca się w jej kierunku płodząc tym razem Szubienicznika. Czy ktokolwiek będzie potrafił wywalczyć sobie choćby odrobinę przestrzeni w domenie Jacka Komudy? Wydaje się, że powoli udaje się to Piekarze (przy akceptacji monopolisty), o czym świadczy fakt wydania już kontynuacji o podtytule Falsum et verum.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 17.07.2020

"Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: "jestem!", nie zważając czy wzywa mnie dla chwały, czy dla męczeństwa." Ostatni tom '"ruskiej trylogii", zamykający wątki rozpoczęte w "Przeklętych krainach" i "Przeklętych kobietach". Losy bohaterów splatają się w zatruty węzeł intryg i zdrad. Inkwizytor walczy o ocalenie życia i miłość ukochanej kobiety.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 25.06.2020

Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: "jestem!", nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa. Inkwizytor walczy z pogaństwem i herezją na barbarzyńskiej Rusi! Ludzie chcący wykorzystać Mordimera Madderdina są zbyt liczni i bezwzględni, by inkwizytor nawet przez chwilę czuł się bezpiecznie. W jaki sposób zakończą się sprawy na Rusi? Kto wróci z tarczą, a kogo zaniosą na tarczy? Czy wrogowie zamienią się w przyjaciół, a przyjaciele we wrogów? Co okaże się silniejsze: miłość czy śmierć? Umierają idee i marzenia, umierają wrogowie i przyjaciele.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 19.06.2019

Pierwsza od pięciu lat książka o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie.  Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam:"jestem!", nie patrząc i nie zważając czy wzywa mnie dla chwały czy dla męczeństwa.   Kraina, gdzie plenią się herezja i pogaństwo, a inkwizytorzy nazywani są "rzymskimi diabłami". Kraina biednego, otępiałego ludu i toczących wieczne wojny okrutnych książąt.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 13.02.2019

Inkwizytor Mordimer Madderdin powraca!Arnold Lowefell i Mordimer Madderdin znowu się spotykają. Tym razem, by wspólnie wziąć udział w misji w przeklętej krainie rządzonej przez amoralnych władców i zdegenerowanych kapłanów. Zamieszkanej przez dziki lud, który wiarę w Chrystusa połączył z pogańskimi obrządkami. Tysiące mil od granic Cesarstwa, inkwizytorzy będą musieli wypełnić tajną misję kluczową dla całego chrześcijaństwa.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 17.10.2018

Inkwizytor Arnold Lowefell staje się coraz potężniejszym członkiem Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. Cały czas usiłuje nie tylko odzyskać pamięć o swojej tajemniczej i mrocznej przeszłości, ale zmierzyć się z sekretami i wielopiętrowymi intrygami dręczącymi Święte Oficjum. "Płomień i Krzyż II" to również opowieść o niezwykłych kobietach: o potężnej wiedźmie służącej obecnie chrześcijanom, o czarodziejce swobodnie przemierzającej demoniczne wymiary, o perskiej magini ognia, a także o najsłynniejszej z nich wszystkich - heroinie z antycznych czasów - Valerii Flawii, inkwizytorii Jego Świątobliwości… Właśnie te kobiety odcisną piętno na losach Świętego Oficjum.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 28.02.2018

Potwory czają się bliżej, niż myślisz 9 opowiadań, w których znajdziecie czysty, pierwotny lęk. Grozę wywołaną świadomością, że największy koszmar czeka na nas tuż obok. Przychodzi w postaci uśmiechniętego sąsiada albo smutnej dziewczyny zaczepionej w barze. Czasem w osobie kogoś, kogo znamy od wielu lat. Najbardziej przerażające jest to, że o otaczającym nas świecie nie wiemy wszystkiego.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 14.11.2015

Oto on, inkwizytor i Sługa Boży, człowiek głębokiej wiary. Minęło 1500 lat od kiedy Jezus zszedł z krzyża, utopił we krwi Jerozolimę i podbił Rzym. Światem rządzą inkwizytorzy. Inkwizytor Mordimer Madderdin zostaje nakłoniony, by w poszukiwaniu zaginionego bogacza, wyruszyć w daleki rejs na północ od Szkocji. Nieoczekiwanie w czasie tej podróży zdarzą się gorsze wypadki niż sztorm, atak piratów czy napaść morskich potworów.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 01.03.2014

OTO ON, INKWIZYTOR I SŁUGA BOŻY CZŁOWIEK GŁĘBOKIEJ WIARY Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań. Mogę być waszym najgorszym koszmarem, jeśli tylko zechcecie. Imię jego Mordimer Madderdin - przed sąd inkwizycyjny posłał dziesiątki ludzi. Nawet nie przypuszczasz, ile rzeczy da się wyrzeźbić za pomocą jednego dłuta.

Autor:
Wydawca: Otwarte
Data premiery: 18.04.2013

Kto i po co zgromadził obcych sobie ludzi w majątku stolnika Ligęzy? Kto i po co napisał do nich wcześniej dramatyczne listy w imieniu gospodarza? Jakie tajemnice skrywają owi goście i co ich łączy? Zemsta, nienawiść, wielki skarb?Wydaje się, że okrutny demiurg plącze ludzkie losy. Kto jeszcze padnie ofiarą jego knowań? Czy powstrzyma go podstarości Jacek Zaremba, uznany tropiciel złoczyńców? Nikt nie jest tym, kim się wydaje – każdy może być myśliwym albo zwierzyną.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 18.06.2011

"Ja, inkwizytor: Bicz Boży" - pierwsza powieść Jacka Piekary o Mordimerze Madderdinie i jednocześnie najdłuższa książka z cyklu "inkwizytorskiego". Jacek Piekara tak mówi o tej powieści: "Bicz Boży to nie tylko historia skomplikowanego śledztwa prowadzonego przez młodego jeszcze inkwizytora, śledztwa w którym główne role grają spryt, bezwzględność oraz wierność tezie, że sprawiedliwość jest ważniejsza od prawa.

Strony: 1 2 3