Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Rocznik 1990. Pisarz i felietonista zajmujący się w swojej twórczości szeroko pojmowaną fantastyką oraz tematami pokrewnymi. Twórca bloga Mistycyzm Popkulturowy. Literacko debiutował w 2010 roku opublikowanym przez magazyn „Nowa Fantastyka” opowiadaniem Koci Król, od tego czasu rozwija się twórczo we wszystkich kierunkach, pisząc powieści, opowiadania, scenariusze komiksowe i słuchowiskowe.

Brak noty biograficznej autora.

Bezczelny gówniarz z Warszawy, któremu się wydaje, że jest pisarzem. Współtwórca GOREktywu i emerytowany stołeczny konwentorob. Prywatnie usłużny niewolnik świnek morskich – liczy na dobrą posadę w Nowym Porządku, gdy już przejmą władzę nad światem. Nie lubi o sobie pisać w trzeciej osobie, prawda, Arturze? Prawda.

Dmitrij Jewgieniewicz Gromow urodził się 30 marca 1963 roku w Symferopolu. W 1969 wyjechał z rodzicami do Sewastopola, a w 1974 do Charkowa, gdzie mieszka do dzisiaj. W 1980 roku, rozpoczął studia na Politechnice Charkowskiej, na kierunku technologii substancji nieorganicznych. Naukę ukończył z wyróżnieniem w roku 1986 jednak pracę w zawodzie porzucił i całkowicie oddał się literaturze.

Urodził się w 1972 roku w Nowej Hucie, gdzie mieszka do chwili obecnej. Podobno typowy Koziorożec. Syn pisarki. Po maturze częściej przebywał za granicą niż w kraju. Imał się wielu zawodów, między innymi jeździł z niemieckim cyrkiem po Szwecji, szczepił kury pod Neapolem, widziano go również we Francji i w Szkocji. W Polsce przeszedł eliminacje do teleturnieju Wielka Gra z tematu „Sergiusz Prokofiew, życie i twórczość”, ale teleturniej zszedł niestety z anteny.

Brak noty biograficznej autora.

Urodzony w roku 1977. Przedstawiciel nurtu poważno–jajcarnego w literaturze polskiej. Nie boi się eksperymentów. Pisze krwią, potem i wódką. Jeden z nielicznych rodzimych autorów grozy, prekursor tematyki nadwiślańskiej w polskiej fantastyce. Publicysta, felietonista, redaktor, recenzent literacki i filmowy. Właściciel dwóch kotów, lokalny patriota krakowskiego Podgórza, regularny bywalec tamtejszych kawiarń.

Brak noty biograficznej autora.

Urodzony we Wrocławiu 10 kwietnia 1980 roku. Debiutował w czerwcu 2007 w „Science Fiction, Fantasy i Horror”, ale rozkwitł i literacko dojrzał w ZakuŻonych Warsztatach periodyku internetowego „Fahrenheit”. Wewnętrznie niezdolny do podporządkowania się systemowi państwowej edukacji, porzucił szkołę, skutkiem czego w rubryczkach poświęconych wykształceniu wpisuje dziś - „podstawowe”.

Miłośnik weird fiction, heavy metalu, mocnej kawy i gier planszowych. Publikował w „Nowej Fantastyce”, „Grabarzu Polskim”, „Niedobrych Literkach”, „Szortalu”, „Kawernie”, „Qfancie” i „Horror Masakrze”, a także w antologiach „Po drugiej stronie”, „Bizarro Bazar”, „Zombiefilia” i „City 3”.

Strony: 1 2