Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Urodzony we Wrocławiu 10 kwietnia 1980 roku. Debiutował w czerwcu 2007 w „Science Fiction, Fantasy i Horror”, ale rozkwitł i literacko dojrzał w ZakuŻonych Warsztatach periodyku internetowego „Fahrenheit”. Wewnętrznie niezdolny do podporządkowania się systemowi państwowej edukacji, porzucił szkołę, skutkiem czego w rubryczkach poświęconych wykształceniu wpisuje dziś - „podstawowe”.

Miłośnik weird fiction, heavy metalu, mocnej kawy i gier planszowych. Publikował w „Nowej Fantastyce”, „Grabarzu Polskim”, „Niedobrych Literkach”, „Szortalu”, „Kawernie”, „Qfancie” i „Horror Masakrze”, a także w antologiach „Po drugiej stronie”, „Bizarro Bazar”, „Zombiefilia” i „City 3”.

Marek Orłowski, a właściwie Marko Szapkarow–Orłowski, urodził się w 1958 roku w Warszawie. Jest absolwentem ASP w macedońskim Skopje. Pasjonuje się jeździectwem, sportami wodnymi i turystyką górską, ale też historią średniowiecza i zabytkową bronią. Aktywny tryb życia łączy z zamiłowaniem do czytania książek o dość eklektycznie dobranej tematyce.

Rocznik 1995, mało pali, prowadzi się idealnie. Zainteresowanie science z zamiłowaniem usiłuje łączyć z fiction. Od niedawna wynik tych starań próbuje pokazać światu, co zaowocowało m.in. 2. miejscem w konkursie Umieranie to parszywa robota Fantazmatów (za opowiadanie Pamiętasz mit o Tanatosie?) i 1. miejscem w konkursie Zatruty dźwięk Magazynu Histeria (za opowiadanie Inna pieśń).

Brak noty biograficznej autora.

Strony: 1 2